Televizyondan Yardıma Muhtaç Kişiler İle İlgili Bir Haber İzlerken Neler Hissediyorsunuz ? İnsanların Böyle Durumlarda Nasıl Davranmasını Bekliyorsunuz ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Televizyondan Yardıma Muhtaç Kişiler İle İlgili Bir Haber İzlerken Neler Hissediyorsunuz ? İnsanların Böyle Durumlarda Nasıl Davranmasını Bekliyorsunuz ?

    0

Televizyondan Yardıma Muhtaç Kişiler İle İlgili Bir Haber İzlerken Neler Hissediyorsunuz ? İnsanların Böyle Durumlarda Nasıl Davranmasını Bekliyorsunuz ?

Haberler yardıma muhtaç olan ve çok zor koşullarda hayatını  devam ettirmeye çalışan insanları gördüğümüzde doğal olark ilk başta çok üzülüyorum . Çünkü kendimi o kardeşlerimizin yerine koyuyor ve ben de aynı durumda olabilirdim diyerek empati kurmaya başlıyorum . İnsanın içi cız ediyor haliyle .

Vicdanı olan her insanın bu durumda olan insanlara üzülmei gerekir ve bir şeyler yapması gerekir diye düşünüyorum.


İnsanlar bu haberleri izledikten sonra kanalla irtibata geçip o kişilere nasıl yardım ulaştırabileceği hakkında bilgi edinmelidir. Yardıma muhtaç olan kişinin  gerekli olan ihtiyaçları alınmalı ve insanlık görevi yerine getirilmeye çalışılmalıdır.  Bizim insanımız çok merhametli olduğu için, vicdanlı olduğu için dünyanın neresinde olursa olsun yardıma muhtaç olan kişilere el uzatmak için hemen devreye girmektedir.  Haberlerde çıkan bu insanları umursamamazlık etmemeli ve elimizden geldiği kadar illa ki çok olması gerekmiyor , gücümüz yettiği kadar kadar gerekli olan yardımları yapmalıyız ve insani duygularımız asla kaybetmemeliyiz. Bir de böyle haberleri izlerken sanki normalmiş gibi yemek yiyerek bu haberleri izlememeli ve biraz daha duyarlı olmaya çalışalım lütfen.

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.