Tehcir Kanunu Nedir ? Ne İçin Çıkarılmıştır ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Tehcir Kanunu Nedir ? Ne İçin Çıkarılmıştır ?

    0

Tehcir Kanunu Nedir ? Ne İçin Çıkarılmıştır ?

Ermeni örgütünün resmi yayın organı olan Ararat  yaptığı yayınlar ile  halkı isyana çağırmıştı . Ararat gazetesi Ermeni halkına silahlanmaları gerektiğini ,  Ermeni halkının Rus ordusunun yanında yer alarak onlara katılmalarını , Osmanlı ordusuna  olan lojistik desteği kesecek faaliyetlerde bulunmaları gerektiği , Müslümanların katledilmesi gerektiğini ve Osmanlı halkını göçe zorlamalarını istemiştir . Ararat Gazetesi bu amaçla Ermenileri Osmanlı Devleti'ne karşı kışkırtmıştır .

Ararat Gazetesinin yaptığı bu kanlı çağrı  kısa bir sürede karşılık bulmaya başlamıştır . Ermenilerin kurduğu zararlı cemiyetlerden olan Hınçak ve Taşnak - Sütun Cemiyeti  başta Van olmak üzere  bir çok şehirlerde katliam yapmaya başlamıştır .


Van'daki bu eylemler Akdamar Ruhban Okulu tarafından yapılmış ve halk galeyana getirilmiştir . Bunun üzerine Osmanlı Dahiliye Nezareti yaşanan bu olaylardan sonra  24 Nisan 1915 tarihinde  Ermeni komite  merkezlerinin kapatılmasını , belgelerine el konulmasını  ve komite ele başlarının  tutuklanması için genelge  yayımlamış ve bu genelgeyi ilgili merkezlere göndermiştir . Bu genelge hükmünce  2345 kişi tutuklanmıştır . Ermeniler genelgenin  yayımlandığı  24 Nisan 1915 tarihini  Ermenilerin Soykırım Yıl Dönümü  Olarak anmaya başlamıştır . Bu sahte soykırım oyunu ile milletimiz dünyaya suçlu , katliamcı gibi gösterilmeye çalışılmıştır . Ermeniler alınan tüm önlemlere rağmen  terör eylemlerine , bölücü faaliyetlerine devam etmişlerdir . Bunun üzerine Osmanlı Devleti Ermenileri bulundukları yerden  zorunlu olarak göç ettirerek Ermeni terör eylemlerine son vermek istemiştir . Bunun üzerine de  Tehcir Kanunu çıkarılmıştır . Yani Osmanlı Devleti soykırım falan yapmamıştır asla . Bu Ermenilerin kafasından uydurduğu bir senaryodur aslında . Her yıl da 24 Nisan'da bu soykırım yalanını uydurmaya devam edip  milletimizi katliamcı gibi suçlamaya devam etmektedirler .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.