Siz bilgi edinme hakkınızı kullanarak yaşadığınız yerin valiliği , kaymakamlığı , belediyesi vb.den hangi konu hakkında bilgi edinmek istersiniz ? Neden ? Söyleyiniz. - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Siz bilgi edinme hakkınızı kullanarak yaşadığınız yerin valiliği , kaymakamlığı , belediyesi vb.den hangi konu hakkında bilgi edinmek istersiniz ? Neden ? Söyleyiniz.

    0

Siz bilgi edinme hakkınızı kullanarak yaşadığınız yerin valiliği , kaymakamlığı , belediyesi vb.den  hangi konu hakkında bilgi edinmek istersiniz ? Neden  ? Söyleyiniz.

-Bilgi edinmek her Türk vatandaşının siyasi hak ve ödevleri arasında yer alır . Ben de bilgi edinmek için çeşitli yerlere gerekli olan sorunlarımı sorardım . Yaşadığım yerdeki Vali'den şu konuda bilgi edinmek isterdim . Yaşadığım şehir için yeni düzenlemeler yapılacak mı , ilimizin kalkınması için bizim neler yapmamız gerektiğini sorar ve üzerime düşen sorumlulukları da yerine getirmeye çalışırdım .

Bulunduğum bir kurumda haksızca beni işten atıp yerime rüşvet iltimas ile başka birini geçiren kişiler hakkında valiye şikayetlerimi söyler ve bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz diye sorardım .

-Kaymakama şu soruları sorardım Yaşadığım ilçenin kalkınması ve gelişmesi için daha başka ne planlarının olduğunu sorar ve bizde bu konuda bir görev düşerse yapmaya gönüllü olduğumu söylerdim .
-Belediye başkanına yaşadığım yer ile ilgili şunları sorardım . Mahallemizin yolları bozuk olduğu için bu yollara ne zaman çeki düzen verileceğini söylerdim . Mahallemizde çocuklar için park yoksa onlar için park yapılmasını isterdim . Bu konu hakkında bilgi alırdım .

Yaşadığım yerdeki insanca yaşam sürmek için üzerime düşen  görevleri yapar ve merak ettiğim konuları da devlet çalışanlarından sorar ve böylece bilgi edinme hakkımı da kullanmış olurdum .


Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.