Kitle İletişim Araçlarını Denetleyen Kurumlar Olmazsa Ne Tür Sorunlar Yaşanabilir? Niçin? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Kitle İletişim Araçlarını Denetleyen Kurumlar Olmazsa Ne Tür Sorunlar Yaşanabilir? Niçin?

    2

Kitle İletişim Araçlarını Denetleyen Kurumlar Olmazsa Ne Tür Sorunlar Yaşanabilir? Niçin?

Kitle iletişim araçlarını dentleyen kurumlar olmasaydı   kitle iletişim araçları   doğru yayıncılık ilkesine göre hareket etmezdi .
- Kitle iletişim araçlarını denetleyen kurumlar olmasaydı  kanallar toplumun ahlakına uygun olmayan programları daha çok yayınlar ve bu da toplumsal çözülmeye neden olur , kültürel değerlerimiz yok olmaya başlar ve milli benliğimizden uzaklaşmaya başlardık .
-  Türk diline gereken önem verilmez ve dil etkili kullanılamazdı .
-  Eğitici ve öğretici olmayan programlar sırf reyting alsın diye daha çok yayınlanırdı .

-  Kitle iletişim araçlarını denetleyen kurumlar olmasaydı evilik programları hala devam ediyor olabilir ve insanları gerçeklikten uzak olan , yalan evlilik programları ile oyalamaya devam edenler hala  insanları uyutmaya devam ederdi .

- İnsanlık için  faydalı ve yararlı programlar yapılmazdı .
- Gazetelerde insan onuruna yakışmayan , insanlara iftira atan haberler olur ve  dürüst insanlara zarar verilir ve insanlar psikolojik sıkıntlılar yaşayabilirdi .
- Kitle iletişim araçlarını denetleyen kurumlar olmasaydı  başkalarının bilgileri , yazdığı yazıları alıntı yapan yazarlar çoğalır ve düşünce hırsızlığı artardı .
- Kitle iletişim araçlarını denetleyen kurumlar olmasaydı  kötü alışkanlıklardan olan alkol , sigara gibi şeyler dizilerde , filmlerde olduğu gibi gösterilir ve bu da gençler üzerinde olumsuz etki yaratırdı .
 -  Kitle iletişim araçlarını denetleyen kurumlar olmasaydı insanların özel hayatı tüm çıplaklığı ile gözler önüne serilir ve kişilerin özel yaşamı , aile hayatı gibi manevi değerlere büyük darbe vurulurdu .
- Programda yaşanan kavgalar sırasında kişiler ağzına gelen her şeyi söylemeye başlar ve usluplarına dikkat etmezlerdi  ve bu da insanlara kötü örnek olurdu .
- Yanlı yayıncılık artardı , insanlar arasında ayrım artabilir  ve inançlara göre , görüşlere göre insana değer verilir ve insan olduğu gibi kabul edilmezdi .
 -  Dizilerde argo konuşmalar olduğu gibi yayınlanır ve insanlara da bu normal bir lşeymiş gibi benimsetilmeye çalışılırdı .

- Meşru olmayan şeyler meşruymuş gibi gösterilir ve toplum ahlakı çökertilirdi .

2 yorum:
Write yorum
  1. ÇOK İŞİME YARADI TEŞEKKÜRLER

    YanıtlaSil
  2. Çok güzel ama kısa ve net yazsaydınız daha iyi olabilirdi
    Yine de çok teşekkürler

    YanıtlaSil

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.