İnsanların Sadece Kendi Özgürlüklerine Dikkat Edip Diğer İnsanların Özgürlüklerini Dikkate Almamaları Ne Tür Sorunların Ortaya Çıkmasına Neden Olur ? Açıklayınız . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

İnsanların Sadece Kendi Özgürlüklerine Dikkat Edip Diğer İnsanların Özgürlüklerini Dikkate Almamaları Ne Tür Sorunların Ortaya Çıkmasına Neden Olur ? Açıklayınız .

    0

İnsanların Sadece Kendi Özgürlüklerine  Dikkat Edip Diğer İnsanların  Özgürlüklerini Dikkate Almamaları Ne Tür Sorunların Ortaya Çıkmasına Neden Olur  ? Açıklayınız .

Özgürlük başka kişi ya da kişilerin hayatına müdahele etmeden , onları rahatsız etmeden kişinin dilediğini yapmasıdır . Kişi sadece kendi özgürlüğüne düşkün olup diğer insanların özgürlüğünü önemsemezse ve onları rahatsız ederse toplumda kargaşa olur , huzursuzluk olur ve bunun adı da özgürlük olmaz .

İstediğimiz gibi hareket etmek istiyorsak başka insanların hak ve özgürlüklerine karışmamalı ve saygılı olmalıyız .


Her kafadan bir ses çıkar .  Kişi sadece kendini düşündüğü için devletin koyduğu kurallara da uymaz ve böylece toplumda sorunlar ortaya çıkar .  Örneğin ;  Devlet yurdunda kalan bir üniversite öğrencisini düşünelim . Bu kişi oda arkadaşlarına hiç aldırmadan gece vakti telefonundaki müziğin sesini açıp uyuyan arkadaşlarını rahatsız etse ve arkadaşları da bundan rahatsız olup yaptığı davranışın yanlış olduğunu o kişiye söylese ve kişi bu benim özgürlüğüm dese işte burada iş karışır , bunun adı özgürlük olmaz . Çünkü kişi burada arkadaşlarının uyumasını engellemiş olacak ve onların dinlenme ve uyma özgürlüğünü elinden almış olacaktır . İşte bundan dolayı özgürlük herkes için olmalı ve herkes birbirine saygılı olmalı , başkalarına zarar vermeden istediği etkinlikleri yapabilmelidir .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.