Günlük Yaşamda Gazete , Televizyon ve Radyodan Nasıl Yararlanıyoruz ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Günlük Yaşamda Gazete , Televizyon ve Radyodan Nasıl Yararlanıyoruz ?

    0

Günlük Yaşamda Gazete , Televizyon ve Radyodan Nasıl Yararlanıyoruz ?

-Gazete, televizyon , radyo kitle iletişim araçlarıdır . Bu  kitle iletişim araçları sayesinde bilgiye ulaşmak  daha  kolay  olmuştur . Günlük yaşamımıza baktığımızda gazeteden şu şekilde yararlanıyorum :  Genelde gazetede önce ana başlıkları okumaya başlıyorum . Ülke gündeminde ne var , ülke siyasetinde ne var . Bunlar ilgili haberleri okuyorum . Daha sonra bilimsel olan yazıları okuyorum . Sevdiğim köşe yazarlarının yazılarını okuyorum ve onların bilgilerinden , düşüncelerinden yararlanarak ben de eleştirel düşünme becerisine sahip olmaya çalışıyorum .

- Televizyon izleyerek ülke gündemini ve dünya gündemini takip etmeye çalışıyorum . Ülkeler arasındaki ilişkileri izliyorum ve kendi ülkemiz ve başka ülkelerin  ilginç olan haberlerini izliyorum. 

Dünyada neler olup bitiyor bunlara bakıyorum ve bu şekilde bilgi sahibi oluyorum. Sevdiğim eğlence programlarına bakıyorum ve bu programlar sayesinde günün yorgunluğunu atıyorum . Daha sonra eğitici , öğretici programlarda benim ilgimi çeken konuları izliyorum ve oradaki konuşmacılardan farklı bilgiler öğreniyorum ve düşüncemi , hayata bakışımı ve olayları değerlendirebilme  yeteneğine sahip oluyorum .

- Radyodan şu şekilde yararlanıyorum . Radyoyu genelde müzik dinlemek amacı ile kullanıyorum ve bu sayede ruhumu dinlendiriyorum . Radyodan da  ilgimi çeken ve beni bilgilendiren çeşitli söyleşileri dinliyorum ve radyo dinlerken oradaki konuşanlar sanki kendi evimizdeymiş gibi hissediyorum. Çünkü radyodaki konuşmacılar bana o içtenliği tüm duygu ve düşünceleri ile aktarabiliyorlar. Yine radyodan da haberleri ziliyorum ve gündemdeki olaylar hakkında bilgi sahibi oluyorum.

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.