Göç yapmış bir kişi ile görüşerek neden göç ettiğini öğreniniz - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Göç yapmış bir kişi ile görüşerek neden göç ettiğini öğreniniz

    0

Göç yapmış bir kişi ile görüşerek neden göç ettiğini öğreniniz

Göç yapmış bir kişiye neden bulunduğu yerden göç ettiğinin sebeplerini bana şu şeklide açıkladı .
Göç eden kişi bir köyde yaşıyordu ve köyde yaşam koşulları çok iyi değilmiş , istediği iş imkanını köyde bulamamış olan bu kişi mecburen köyden İstanbul'a göç etmek zorunda kaldığını söyledi . Göç etmesinin diğer nedenleri de şunlarmış :
-  Yaşadığı köyde eğitim ve sağlık hizmetlerinin yeterli olmadığını söyledi . Çocuklarının daha iyi bir eğitim alması için ve sağlık hizmetlerinden daha iyi faydalanmak için İstanbul'a göç ettiğini söyledi .

- Daha fazla gelir getiren bir iş bulmak için başka şehre gitmek zorunda kaldığını söyledi .

- Bulunduğu köyde yer şekilleri  engebeli olduğu için tarım yapmaya uygun alanların fazla olmadığını bunun için de başka memelekete göç etmek zorunda kaldığını söyledi .
- Sanayi faaliyetlerinin yaşadığı yerde olmadığını söyledi .
-  Bulunduğu köyde bazen telefonların çekmediğini söyledi ve bundan dolayı da başka memleketteki yakınları ile görüşemediğini söyledi .
- Bulunduğu köyün yollarının çok virajlı olduğunu , her zaman şehire inmenin zor olduğunu , özellikle de kış günlerinde fazla bir yere ulaşım sağlanamadığını söyledi . Tüm bunlar için İstanbul'a göç etmek zorunda kaldığını söyledi .


Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.