''Benim Dayanağım ve gücüm halkın bana gösterdiği güven ve sadakattir... '' Atatürk'ün bu sözüne göre , onun halkla kurduğu iletişim hakkında neler söyleyebiliriz ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

''Benim Dayanağım ve gücüm halkın bana gösterdiği güven ve sadakattir... '' Atatürk'ün bu sözüne göre , onun halkla kurduğu iletişim hakkında neler söyleyebiliriz ?

    0

''Benim Dayanağım ve gücüm halkın bana gösterdiği güven ve sadakattir... '' Atatürk'ün bu sözüne göre , onun halkla kurduğu iletişim hakkında neler söyleyebiliriz ? 

 Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Paşa Milli Mücadele'yi Samsun'dan başalattığı sırada onun arkasında halkı vardı . Türk Milleti Mustafa Kemal'in dehasına güveniyor ve onun vatansever  bir insan olduğunu yaşanan olaylar sırasında anlamıştır . Bundan dolayı Mustafa Kemal'e destek olmuşlardır . Mustafa Kemal de halkının kendine  güvendiğini bilerek  daha çok çalışmış , daha çok başarılı olma isteği içinde bulunmuş ve Kurtuluş Savaşı'nı yönetmiştir .

Kurtuluş Savaşı'nda silah arkadaşları ve  Türk askerleri ile birlikte vatanı düşman işgalinden kurtarıp bugünlere getirmişlerdir .

Onun dayanağı , onun mutlu olmasının , huzur ve güven içinde olmasının sebebi milletinin ona duyduğu sonsuz güven ve sevgi sayesindedir .  Türk Milleti Mustafa Kemal'in bu vatan için yaptığı hizmetleri , yaptığı büyük işleri hiç bir zaman unutmayacak , Cumhuriyet'e , Atatürk ilke ve inkılaplarına   ülkesini daha da çok geliştirmek için iyi amaçlar peşinde koşacaklardır . Ulu Önder gücünü milletten almış ve milletinin  ona  büyük bir   sevgi duymasından ötürü o  devamlı ülkesini  geliştirme peşinde koşmuş,  hasta yatağından kalkıp ülke işleri ile uğraşmaya devam etmiş ve Türk Milleti'nin sevgisini daha çok kazanmış ve kazanmaya da devam etmektedir .


Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.