Bazı İnsanlar Niçin Çok Fazla Televizyon İzliyor Olabilir ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Bazı İnsanlar Niçin Çok Fazla Televizyon İzliyor Olabilir ?

    0

 Bazı İnsanlar Niçin  Çok Fazla Televizyon İzliyor Olabilir ?

Kimi insanlar kitle iletişim araçlarını çok kullanırken kimileri de az kullanmaktadır . Bu kitle iletişim araçlarından bir tanesi de televizyonlardır . Televizyonun hayatımıza girmesi ile insanlar televizyondan daha çok şey öğrenmeye başladı ve bilgi sahibi olmaya başladı . Her ne kadar bu güze l, olumlu bir sonuç ise de kimi insanlar da televizyonu gerektiğinden fazla izlemektedir .

 Program ayrımı yapmadan her türlü programı izleyen , dizi ayrım yapmadan her türlü diziyi izleyen kısaca her şeyi izleyen insanlar artmaya başladı .


Televizyon insanlarda bağımlılık yapmaya başladı . Kişiyi asosyal hale getirmeye başlayan televizyon  gerektiğinden fazla izlendiği zaman insana zarar vermeye başladı . Bu bağımlılıktan kurtulmak için insanlar televizyonu çok fazla seyretmemelidir . Ülke ve dünyada olan haberler ile ilgili bilgileri öğrenmeli, eğitici programlar varsa izlemeli , eğitici dizi ya da eğlendirme programları varsa izlemeli onun dışında tüm vaktini televizyon başında geçirip televizyonun esiri olmamalıdır . Kimi insanlar  vaktim çok deyip zamanını televizyon başında geçirir . Hedefi olmayan , kitap okuma alışkanlığı olmayan kişiler sürekli televizyon izleyerek aslında ruh sağlıklarına da zarar verir . Çok fazla televizyon izlememek için lütfen hedeflerinizin peşinde koşun ve vaktinizi daha anlamlı işler için harcayın , yoksa boş  bir hayat geçer benden söylemesi .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.