Yaşadığınız Bir Olayın Sonucu Kimleri Nasıl Etkiler ? Örneklendiriniz - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Yaşadığınız Bir Olayın Sonucu Kimleri Nasıl Etkiler ? Örneklendiriniz

    0

Yaşadığınız Bir Olayın Sonucu Kimleri Nasıl Etkiler ? Örneklendiriniz .

Yaşanılan bir olay ilk olarak kişinin kendisini , daha sonra ailesini , daha sonra yakın çevresini  ve daha sonra kişinin yaşadığı bölgeyi ve daha sonra ülkesini ilgilendirebilir . Yaşanılan olaydan etkilen sadece olayı yaşayan kişi değil birçok kişi etkilenir . Örneğin ;  milli sporcu olan bir kişi altın madalya kazanarak ilk olarak kendi başarısını kutlar ve başarılı olduğunu dünyaya duyurur .

Bu başarı azminden ilk olarak kişi büyük mutluluk duyar . Daha sonra kişinin ailesi , yakın çevresi , yaşadığı bölge ve ülkesi bu kişi ile gurur duyar . Yani yaşanılan bir olayın sonucundan birçok kimse etkilenir . Ya da diğer bir örmek şunu verebiliriz . Yaşanılan bir trafik kazası sonrasında bu kazadan etkilenecek olan ilk olarak kazayı yapan kişidir . Daha sonra ise yine yakın çevresi etkilenir ve kişide eğer hafif yaralanma varsa insanlar sevinir fakat kişi hayatını kaybetmişse ailesi derin üzüntü duyar , ülke olarak biz bu tarfik kazasını haberlerden izlediğimizde hayatını kaybeden kişi için üzülür ve bir insanın daha hayattan koptuğuna şahit oluruz .


Görüldüğü gibi yaşanan bir olay çok boyutludur ve çok kişiyi etkiler .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.