Taşındıktan Sonra Karşılaşabileceğimiz Durumlar Nelerdir ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Taşındıktan Sonra Karşılaşabileceğimiz Durumlar Nelerdir ?

    0

Taşındıktan Sonra Karşılaşabileceğimiz Durumlar Nelerdir ?

Zorunlu ya da gönüllü olarak bir yerden başka bir yere taşınırken karşımıza birtakım aşmamız gereken sorunlar çıkar . Öncelikle taşınacağımız mekanın sağlam bir yapıda olması gerekir ve oturacağımzı evin insan sağlığı açısından da uygun bir yerde olması gerekir . Taşındıktan sonra yeni bir eve geçtikten sonra yeni bir hayat da biz beklemektedir artık .

Taşındığımız yerdeki komşularımızın da nasıl insanlar olduğunu merak etmeye başlarız ve iyi insanlar oursa bizim için de iyi olur fakat kötü , çevresine örnek teşkil etmeyen insanlar olursa bizde bu kişiler ile fazla muhabbet kurmamaya dikkat ederiz . Yeni okul , yeni iş yeri , yeni arkadaşlıklar , yeni dostluklar ve daha birçok şey bizi beklemektedir . Taşındığımız yere ilk önce uyum sağlamamız gerekir . Örneğin yeni bir okula başlayacak olan bir öğrenciyi daha farklı durumlar beklemektedir . Başka bir okula gelmiştir ve daha önce olmayan yeni arkadaşlar bulmak ister ve bu süreçte de kişi bazı sosyal ve psikolojik sıkıntılar yaşayabilir . İşte burada da en önemli görev okuldaki öğretmenlere ve aile bireylerine düşmektedir . Çocuğun okula ve yeni arkadaşlarına , çevresine uyum sağlaması için okul aile işbirliğinin sağlanması gerekir . Taşındığımız yer okula uzak ise servisle gidilmesi gerekir , okula yakınsa bizim için daha avantajlı olur ve okula yürüyerek gier geliriz ve böyle daha iyi olur bizim için .


Taşındıktan sonra hem olumlu yönde hem de olumsuz yönde birçok durumlar bizi beklemektedir ve bizler de bu durumlara hazırlık içinde olmalı ve güçlü olmalıyız .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.