Sizce İnsanlar Neden Taşınma İhtiyacı Duyarlar ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Sizce İnsanlar Neden Taşınma İhtiyacı Duyarlar ?

    1

Sizce İnsanlar Neden Taşınma İhtiyacı Duyarlar ?

İnsanlar belli nedenlerden dolayı bir yerden başka bir yere taşınmak ezorunda kalırlar. Bu taşınmaların kimisi isteğe bağlı olurken kimisi ise zorunlu olan taşınmalardır. İnsanların başka yerlere taşınma nedenleri şunlardır:
- İş bulmak amacı ile başka bir ilçeye, şehire ya da başka bir ülkeye gitmek zorunda olan insanlar vardır. Kişi geçimini bir iş bularak geçindirmek zorunda olduğundan dolayı başka bir yere taşınma ihtiyacı duyar.
- Kişilerin belli ailevi sorunları olabilir ve bunun için de sorunlardan uzaklaşmak için başka bir yere taşınmak isterler.

- Yine kendi ülkeinde yeterli hizmeti alamayan kişiler başka ülkelerde daha iyi eğitim görmek için başka bir ülkeye taşınırlar, bunun adı da beyin göçüdür.
- Kimi insanlar ise apartmanda yaşamak istemezler ve başka bir müstakil eve taşınmak isterler ve orada yaşamak isterler böylelikle yaşamlarının daha güzel geçeceğine inanırlar.

- Kimi insanlar ise zorunlu olarak bulunduğu yerdeki müstakil evlerini bırakır ve şehre göç etmek zorunda oldukları için apartmandaki evde yaşarlar.
- Eğitim, sağlık ve daha başka sorunlardan dolayı kişi bulunduğu yerden başka bir yere taşınma gereği duyar.
- Evlenen kişiler bir yerden başka bir yere taşınmak zorunda kalırlar.
- İş yerine daha yakın olmak için bir yerden başka bir yere taşınmak zorunda kalır.
- İyi bir komşuluk ilişkisi kurmak için bir yerden başka bir yere taşınmak zorunda kalınır.
- Kişi başka bir yerde yaşamak için kendi evini satar ve iş bulduğu yere taşınmak zorunda kalır.


1 yorum:
Write yorum
  1. düzen tutturmak zor Lakin mecburi istikamet zorundalıklar ağır basarsa amenna Hicret bi nevi yada toplum irdevi vs vs vs

    YanıtlaSil

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.