Organ Bağışının Önemi Nedir ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Organ Bağışının Önemi Nedir ?

    2

Organ Bağışının Önemi  Nedir ?

Organ Bağışı ; bireyin yaşarken özgür iradesi ile , tıbben yaşamı sona erdikten sonra  doku ve organlarının başka hastaların tedavisi için kullanmasına izin vermesine denilir . Başka birinin hayatını  kurtarmaktır aslında organ bağışı . Böbreği olmayan birine böbreğini vermek , görmeyen birinin görmesini sağlamak ve daha birçok organın , yardıma muhtaç olan bir hastaya nakledilmesi insanlık için çok faydalı olur .

Kişi hayatını kaybettikten sonra başka bir aileye umut olur ve o ailenin belki de yıllardır beklediği organ bulunmuş olur ve başka insanları mutlu etmiş oluruz . Kişi organlarını bağışlayarak başka insanlara hayata tutunma konusunda şans vermiş olur . Organ bağışın yapılabilmesi için dokularında birbiri ile uyumlu olması gerekir . Böylelikle organ bağışı yapılmış olur . 18 yaşını doldurmuş olan , aklı başında olan her birey organ bağışında bulunabilir ve insanlık için faydalı bir iş yapmış olur . Örneğin , yaşı ilermiş bir kimse genç bir delikanlıya , küçücük bir bebeğe , gencecik bir kıza organ bağışında bulunarak o kişilerin hayata yeniden tutunmasını sağlar ve  büyük bir fedakarlık yapmış olur .

Başka yüzlerin gülmesi için , umudunu kaybetmiş bir kimsenin yeniden umutla hayata dönmesi için lütfen organ bağışı yapalım ve bir cana umut olalım .


2 yorum:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.