Naylon Poşet Kullanımının Zararlarından Kurtulmak İçin Yaratıcı Çözüm Yolları Arayınız - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Naylon Poşet Kullanımının Zararlarından Kurtulmak İçin Yaratıcı Çözüm Yolları Arayınız

    0

Naylon Poşet Kullanımının Zararlarından Kurtulmak İçin Yaratıcı Çözüm Yolları Arayınız

Naylon poşet doğamıza zarar vermekte ve uzun yıllar doğada var olduğu için , kolay bir şekilde yok olmadığı için insanlık için , doğal çevremiz için zararlıdır . Naylon poşet kullanımın zararlarından kurtulmak için şunların yapılması gerekir .
- Pazardan ya da marketten alınan gereksinimlerimiz bez torbalara konulmalı ve böylece doğaya zarar verilmesinin önüne geçilmeli . Bu bez torbaları insanlar marketten satın almalıdır ve her pazara gidişlerinde ya da başka bir alışveriş yerine gittiklerinde bu bez torbaları çantalara koymalı ve alışverişlerini yapmalıdırlar .

- Naylon poşet yerine başka bir çözüm yolu ise şu olabilir : Meyvelerin ya da sebzelerin hemen çürümemesi için farklı kutular yapılmalı ve bu kutularda sebze ve meyvelerin belli ömrü olmalı ve bu şekilde satılmalı ve bu şekilde olunca da doğaya zarar verilmemiş olur .

- Yine sağlık açısından uygun olan kağıtlardan , hemen yırtılmayan kağıt torbalar üretilmeli ve insanlar doğaya zarar vermeden gereksinimlerini giderebilmelidirler .
- Eğer hiçbir çözüm yolu bulunamıyorsa daha az naylon poşet kulllanmalı ve ihtiyacımızdan fazla naylon poşet almamalıyız .
- Yine naylon poşet yerine doğada hemen yok olabilecek biyobozunur poşetlerden üretilmeli ve doğaya en az zarar vererek işlerimiz halledilmelidir.

- Naylon poşet yerine file kullanılmalı ya da  sepet kullanılarak gereksimler giderilmelidir .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.