Mustafa Kemal'in Annesine rağmen Selanik Askeri Rüştiyesine Kaydolması ve Askerlik Mesleğini Seçmesi Onun Hangi Kişisel Özelliklere Sahip Olduğunu Gösterir ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Mustafa Kemal'in Annesine rağmen Selanik Askeri Rüştiyesine Kaydolması ve Askerlik Mesleğini Seçmesi Onun Hangi Kişisel Özelliklere Sahip Olduğunu Gösterir ?

    0

Mustafa Kemal'in Annesine rağmen  Selanik Askeri Rüştiyesine Kaydolması ve Askerlik Mesleğini Seçmesi Onun Hangi Kişisel Özelliklere Sahip Olduğunu Gösterir ?

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi istemediği halde Selanik Askeri Rüştiyesine kaydolması ve askerlik mesleğini seçmesi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kararlı olduğunun , istediği mesleği yapmak istediğinin ve bundan hiçbir gücün onu vazgeçiremeyeceğini gösterir . Ayrıca Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün insan sevgisi , vatan ve milletine duyduğu sevginin de göstergesidir . Çünkü o daha küçücük yaşlardan itibaren askerliğe , vatanseverliğe gönül vermiş bir liderdir . 

Vatan ve millet sevgisi onun iliklerine o kadar çok işlemiştir ki bundan dolayı ömrünü vatan ve milllet sevgisi yolunda harcamış ve tüm dünyaya örnek olmuş olan eşisiz bir lider olmuştur . Mustafa Kemal Atatürk kararlılığı sayesinde kendine olan mühiş güveni sayesinde büyük işler başarmış ve miilleti için çok fedakarlıklar yapmıştır .

Mustafa Kemal'in diğer kişisel özellikleri ise şunlardır :
- İleri görüşlüdür .
- İdealisttir .
- Eğitim gönüllüsüdür .
- İçinde insan sevgisi çok olan liderdir .
- Hakikatin peşinde olmuştur her zaman .
- Çok yönlü olmuştur , sadece bir alanda değil her alanda kendisini ve milletini geliştirmeye çalışmıştır .
- Sanata ve sanatçıya çok önem vermiştir , sanatseverdir  .
- Ümitsiz değildir , her zaman ümidin ne kadar önemli olduğunu yaşayan ve yaşatan biri olmuştur .
- Yöneticidir .

- Kalbi tertemiz olan , içinde insan sevgisi yoğun olan bir insan olmuştur  .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.