Mustafa Kemal Görev Aldığı Savaşlarda Başarılı Olmuştur ? Bunun Nedenlerini Yazınız . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Mustafa Kemal Görev Aldığı Savaşlarda Başarılı Olmuştur ? Bunun Nedenlerini Yazınız .

    4

Mustafa Kemal Görev Aldığı Savaşlarda Başarılı Olmuştur ? Bunun Nedenlerini Yazınız .

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu olan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk aldığı görevlerde başarılı olmuştur ve milletimizin askerleri ile birlikte büyük zaferler kazanılmıştır . Mustafa Kemal'in başarılı olmasının nedenleri şudur :
- Mustafa Kemal vatan ve millet sevdalısı olduğu için , başka ülkelerin mandası altına girmekten şiddetle kaçındığı için çok çalışmış ve vatanına göz koyan düşmanlara karşı başarılı taarruzlarda ve savunmalarda bulunmuştur .

- Mustafa Kemal gelecekte olabileceğini tahmin eden ileri görüşlü bir lider olduğu için o günün koşullarında çok akıllıca ve çok zekice işler başarmıştır .

- Mustafa Kemal sabırlı olduğu için bir işli sonuna kadar götürmüş ve baş koyduğu bu kutsal yoldan hiçbir zaman dönmemiştir .
- Doğruları kim olursa olsun söyelemkten kaçmamış açık sözlü olduğu için çok düşman da kazanmış olsa halkının desteğini arkasına almış ve Kurtuluş Savaşının kazanılmasını sağlamıştır .

- İçinde insan sevgisi olduğu için , eğitime çok önem verdiği için , kararlı olduğu için , idealist olduğu için , çok yönlü olduğu için ve daha birçok askeri başarıları olduğu için aldığı görevleri başarı ile sonuçlandırıp gönüllerimizde taht kurmuş olan liderimizdir .

4 yorum:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.