Küresel Isınmanın Çok Boyutluluğunu Yazınız ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Küresel Isınmanın Çok Boyutluluğunu Yazınız ?

    0

Küresel Isınmanın Çok Boyutluluğunu Yazınız ?

Küresel ısnma sadece bir bölgeyi ya da bir bir ülkeyi değil tüm dünyayı etkileyen ve tehdit eden bir unsurdur . Küresel ısınma sonucunda belli bir topluluk değil dünyadaki tüm canlılar ( insanlar, hayvanlar, bitkiler) zarar görmeye başlayacak ve canlıların yaşamını tehlikye atan sonuçlar ortaya çıkacaktır . Bazı canlıların örneğin ; kutup ayısı gibi nesilleri tükenmeye başlayacak ve bu da doğanın ekolojik dengesini bozmaya başlayacaktır . Kimi yerler çok fazla ısınacak , kimi yerler ise aşırı soğumaya başlayacak ve canlılar bundan olumsuz etkilenecektir . Normal olmayan hava durumları olacak ve mevsimlerde anormallikler yaşanacaktır .

Deniz seviyesinde yükselmeler olacak ve dünyamız zarar görecektir . Ada şeklinde olan devletler sular altında kalmaya başlayacaktır . İklimlerde değişiklikler yaşanacak ve anormallikler görülecek bu da tüm dünyaya ve canlılara zarar verecektir .


Buzullar erimeye başlayacaktır . Bitki örtüsünde değişiklikler olacaktır . Çeşitli fırtınalar olacak , taşkınlar görülecek ve kasırgalar oluşacak ve bu da canlıların yaşamına zarar vermeye başlayacaktır . Uzun süre kuraklıklar olacaktır . Canlı türleri azalmaya başlayacak ve biyolojik çeşitlilik de azalmaya başlayacaktır . Okyanuslarda ve atmosferde sıcaklık değerleri yükselmeye başlayacaktır . Küresel ısınmanın etkilerini günümüzde bile görmekteyiz aslında . Eskiden kış dönemlerinde kar yağışları çok ve yoğun olurken günümüzde kar yağışları azalmaya başladı ve sadece havalar soğuk olmaya başlamıştır bu da canlıların yaşamına ve dünya ekonomisine zarar verecek bir duruma gelecektir . 

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.