Kitle İletişim Araçlarının Hayatımızdaki Rolü Nedir ? Kitle İletişim Araçlarının Hangisini Daha Çok Kullanıyoruz ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Kitle İletişim Araçlarının Hayatımızdaki Rolü Nedir ? Kitle İletişim Araçlarının Hangisini Daha Çok Kullanıyoruz ?

    0

Kitle İletişim Araçlarının Hayatımızdaki Rolü Nedir ? Kitle İletişim Araçlarının Hangisini Daha Çok Kullanıyoruz ?

Teknolojinin hızla gelişmesi ve yayılması ile kitle iletişi araçları da çeşitlik kazanmış ve medeniyetler daha çok iletişime geçmeye başlamıştır . Televizyon , radyo , bilgisayar , posta vb.  gibi kitle iletişim araçları gündelik hayatımızda bizlere büyük kolaylıklar sağlayan ve iletişim kurmamızı sağlayan , gündemde ve dünyada olan olaylar hakkında haberdar olmamızı sağlayan araçlardır . Eskiden daha ilkel kitle iletişim araçları kullılmaktaydı .

Her ne kadar o zamanın şartları için bu kiltle iletişim araçları haberleşmeyi sağlasa da ülkelerin bilimsel anlamda daha fazla ilerlemeye ve gelişmeye başlaması kitle iletişim araçlarının daha iyisinin ve daha yenisinin yapılmasına neden olmuştur .


Örneğin ; eskiden telefon olmadığı için genelde mektupla iletişim kurulur ve insanlar birbirleri hakkında mektupta yazılanlardan haberdar olurdu . Duygu ve düşünceler mektuba güzel bir şekilde yazılır ve en iyi şekilde ifade edilmeye çalışılırdı . Telefonun hayatımıza girmesi ile artık  insanlar sadece seslerini duymakla kalmayıp görüntülü konuşmaya da başlamışlardır . Telefon sadece konuşma aracı olmaktan çıkmış ve telefondan internete de bağlanarak her türlü bilgiye anında ulaşmamız sağlandı . Günümüzde en çok kullandığımız iletişim araçları ise televizyon ve internet olmuştur . İnternete girilerek dünyada yaşanan olaylardan , gelişmelerden haberdar olmaya başladık ve hayatımıza internet renk kattı .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.