İyi Bir Dinleyici Olmanın Yararları Madde Madde - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

İyi Bir Dinleyici Olmanın Yararları Madde Madde

    0

İyi Bir Dinleyici Olmanın Yararları Madde Madde

- İyi bir dinleyici öncelikle kendisine ve karşısındakine saygılı olan bir kimsedir . Bu özelliğinden dolayı hem kendisine fayda sağlar hem de karşısındaki kişiye .
- İyi bir dinleyici karşısındaki kişiyi etkin bir şekilde dinlediği için karşısındaki kişiye anlaşıldığı izlenimi verir . Dinleyen kişi karşısındaki kişi için özel bir insan olur ve saygın bir kimse haline gelir .
- İyi bir dinleyici karşısındaki kişinin söznü kesmeden iyi bir şekilde dinlediği için boş konuşmamış olur ve bu da sağlığına olumlu etki eder .

- İyi bir dinleyici her zaman aranan bir kimse haline gelir . Yakın çevre , eş , dost , arkadaş bir problemi olduğu zaman ilk olarak senin yanında soluğu alırlar ve bu şekilde davranılması da kişiyi daha çok mutlu eder ve daha fazla insanları dinlemek ve onlara yardımcı olmak istersin .

- Toplum tarafından gözde bir insan olursun ve çok sevilirsin .
- Karşısaki kişiyi iyi bir şekilde anlarsın ve kişinin sorununu çözmek için elinden gelen şey olup olmadığını sorar ve yardım etmeye çalışırsın . Başka bir insanı dinlemek ve ona yardım etmek de sizi içsel olarak daha mutlu yapar ve topluma bir faydan olduğunu düşünerek hayatı daha dolu ve daha anlamlı yaşarsın .

- İyi bir dinleyici olduğumuzda karşımızdaki kişiyi daha iyi tanımış ve daha iyi anlamış oluruz .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.