İşsizliğin Yol Açtığı Sonuçlar Nelerdir ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

İşsizliğin Yol Açtığı Sonuçlar Nelerdir ?

    0

İşsizliğin Yol Açtığı Sonuçlar Nelerdir ?

İşsizliğin Yol Açtığı Sonuçlar şunlardır :
- İşsizliğin hem bireysel hem de  toplumsal sonuçları vardır . Kişisel sonucuna baktığımızda kişi iş bulamadığı için kendisini kötü hisseder , kendisine olan güveni azalır ve bir işe yaramama duygusu oluşur ve bunun sonıcunda da psikolojik sorunlar başlar . Toplumsal sonucuna baktığımıda ise kişi kendisini boşluk içinde hissettiği için sigara , alkol gibi kötü alışkanlıklar edinebilir .  Suç işleme oranı ve intihar olayları artabilir .
- İşsizliğin sonucunda  ülkemiz açısından kötü sonuçlar ortaya çıkar .

- Ülke ekonomisinin gelimesi ve büyümesi engellenir .
- İşsiz olan kişiler iş bulabilmek için başka ülkelere gitmek zorunda kalır ve bundan da ülkemiz olumsuz yönde etkilenir . Özellikle de beyin göçü verilirse ülkemiz için hiç de olumlu sonuçlar olmaz .

İşsizliğin sonucunda kişi ailesine bakamadığı için maddi sorunlar yaşar ve çocuklarının , kendisinin , eşinin gereksinimlerini gideremez .
- İşsizlik hem bireyi , hem ülkeyi hem de toplumu kötü etkilerer .
- Kişide benlik algısı bozulur ,varoluşsal sancılar ortaya çıkar , duygular karışır .

- Kişide kaygı, umutsuzluk ,  hayatta bir anlam bulamama gibi birçok sorunlar ortaya çıkar . Bundan dolayı devlet yeni istihdam alanları ortaya çıkarmalı ve işsizliğe bir an önce son vermeli böylece hem insanlarımız mutlu edilmeli , hem de ülke ekonomisine büyük katkılar sağlanmalıdır .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.