İletişim İçinde Bulunduğunuz Kişinin Hangi Davranışları Sizi Olumlu Ve Olumsuz Etkiler ? Neden? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

İletişim İçinde Bulunduğunuz Kişinin Hangi Davranışları Sizi Olumlu Ve Olumsuz Etkiler ? Neden?

    0

İletişim İçinde Bulunduğunuz Kişinin Hangi Davranışları Sizi Olumlu  Ve Olumsuz Etkiler ?  Neden?

İnsan sosyal bir varlık olduğundan dolayı diğer insanlar ile iletişim kurmak zorundadır . Çünkü insanlar birbirlerine sosyal ve ruhsal yönden gereksinim duyarlar . İletişim kurmak insanoğlunun en temel özelliklerinden biridir . İletişim kurulmadan insanoğlu yaşamdan zevk almaz .

İletişim içinde bulunduğumuz kişinin şu davranışları bizi olumlu etkiler . Karşımızdaki kişinin güler yüzlü olması , asık suratlı olmaması , dilini etkili ve güzel kullanabilmesi , sevecen ve hoşgörülü olması , ön yargılı olmaması , karşısındaki kişiyi anlamaya çalışarak empati kurabilme becerisine sahip olması , patavatsız olmaması , anlayışlı olması ve daha birçok davranışları iletişim kurmayı kolaylaştırır . İletişim içinde bulunduğumuz kişinin şu davranışları ise bizi olumsuz etkiler . Kişinin empati kurma becerisinden yoksun olması , patavatsız olması , ön yargılı olması , asık suratlı olması , insanlar ile konuşurken ciddi olmaması ve karşısındaki kişi ile dalga geçiyor gibi konuşması , hoşgörülü olmaması , insanları küçümsemesi ve daha birçok şey de iletişim içinde bulunduğumuz kişinin davranışları bizi olumsuz yönde etkiler . İletişim içinde olduğumuz kişilerin olumlu davranışları bizi hoşnut eder ve o kişi ile iletişim kurmaktan zevk alırız ve kalıcı dostluklar , arkadaşlıklar edinmek isteriz .


İletişim içinde bulunduğumuz kişilerin olumsuz davranışları ise bizi o kişiden soğutur ve etkili iletişim kuramayız bu ti insanlar ile . Kişi böyle kişilerin yanında vakit geçirmek istemez ve bir an önce öyle kişilerin bulunduğu ortamdan uzaklaşmak isteriz .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.