Hoşgörü Ne Demektir , Bir Arada Yaşarken Hoşgörülü Olmak Ne Gibi Kolaylıklar Sağlar ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Hoşgörü Ne Demektir , Bir Arada Yaşarken Hoşgörülü Olmak Ne Gibi Kolaylıklar Sağlar ?

    0

Hoşgörü Ne Demektir , Bir Arada Yaşarken Hoşgörülü Olmak Ne Gibi Kolaylıklar Sağlar ?

Hoşgörü insanların biribirlerine saygılı ve sevecen bir şekilde davranması ve birbirlerinin yanlışlarını aramak yerine birbirlerinin açığını kapatmak ve hayata daha olumlu yaklaşmaya çalışmak demektir . Hoşgörülü insan yapılan hataları affeder ve başka insanlara karşı kin tutmaz . İçinde kötülük barındırmaz . Çünkü hoşgörülü insan içinde insan sevgisi çok olan kimsedir .

Hoşgörü çözülemeyecek sorunların bile çözülmesini sağlar . İnsan hoşgörülü olmayı hiçbir zaman elden bırakmamalı ve hayata hep daha aktif katılmalı ve insanlığını diğer insanlara da tavır ve davranışları ile gösterebilmelidir . Bir arada yaşarken hoşgörülü davranmak hayatımızı daha eğlenceli hale getirir . Hoşgörünün hakim olduğu yerde insanlar arasında kardeşlik duygusu gelişir ve yayılır . Örneğin ; bizim arkamızdan konuşan biri konuştuğu için pişman olup yanımıza gelip ağladığında ve pişmanlık duygusunu dile getirdiğinde o kişiyi hemen affetmeli ve hoşgörmeliyiz . Hayat gelip geçicidir zaten . Hoşgörülü olmayıp da ne yapacağız . Kin , nefret , asık surat , hoş görmeme insanları bir birinden uzaklaştırır ve bu kötü duygular ile ruhumuz daralır ve dünyamız çirkinleşir .


Bunun için Yaradılanı hoş görmeliyiz Yaradan  ötürü  sözünü akılımızdan hiç bir zaman çıkarmamalıyız .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.