Günümüzde Televizyonun Aile Ve Toplum Hayatı Üzerinde Ne Kadar Etkili Olduğunu Düşünüyorsunuz ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Günümüzde Televizyonun Aile Ve Toplum Hayatı Üzerinde Ne Kadar Etkili Olduğunu Düşünüyorsunuz ?

    0

Günümüzde Televizyonun Aile Ve Toplum Hayatı Üzerinde Ne Kadar Etkili Olduğunu Düşünüyorsunuz ?

Kitle iiletişim araçlarının hayatımıza girmesi ile hayatımızda birtakım değişikler olmuştur . Kitle iletişim araçları her ne kadar hayatımıza kolaylıklar sağlamış olsa da fazla ve aşırı kullanımı zarar vermeye başlamıştır . Bu kitle iletişim araçlarından bir tanesi de televizyondur . Televizyon da her türlü programlar ortaya çıkmış insanlarımız eğitici programları , haberleri izlemek yerine eğitici olmayan programlara yönelmiş , milletimizin örf ve adetlerine uygun olmayan , kültürel değerlerine ters düşen programlar yapılmaya başlanmış ve bu etik olmayan programlar sanki normamiş gibi insanların aklını çelmeye başlamıştır .

Ekranlara o kadar güzel ve çekici olan renkler yerleştirilmiş ve insanın oturduğu yerden kalkmaması için , insanın gerilemesi için her türlü kurnazlıklar yapılmaya başlanmıştır .


Özelliklerde çok fazla televizyon izleyen çocuklarda bağımlılık olmaya başlamış ve televizyon fişini çeken ana babalara bağırmalar artmış , şiddet artmış ve bunun sonucunda huzurlu aile ortamları yerini kavga ve gürültüye bırakmaya başlamıştır . Yetişkinler çok fazla televizyon izleyerek birbiri ile iletişim kurmamaya ya da daha az iletişim kurmaya başlamış ve kitap okuma alışkanlığı azalmaya ve yok olmaya başlamıştır . Çok izlendiği zaman baş ağrısı yapmaya başlamış ve sağlığımız olumsuz etkilenmeye başlamıştır . Toplum televizyon izleyerek , bir ekranın karşısında saatlerini geçirerek gerilemeye başlamış ve ilim ve bilim ile uğraşma azalmaya başlamış ve magazin programlarına ilgi artmaya başlamıştır .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.