Günümüzde Kitle İletişim Araçlarının Bu Kadar Yaygın Olmasında Teknolojik Gelişmelerin Etkileri Nelerdir ? Araştırınız . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Günümüzde Kitle İletişim Araçlarının Bu Kadar Yaygın Olmasında Teknolojik Gelişmelerin Etkileri Nelerdir ? Araştırınız .

    3

Günümüzde Kitle İletişim  Araçlarının Bu Kadar Yaygın Olmasında Teknolojik Gelişmelerin Etkileri Nelerdir ? Araştırınız .

Eskiden haberleşme duman ile , mektup ile , ıslık ile ve daha birçok farklı yöntem ile sağlanmaktaydı . Çünkü o dönemin koşulları bunu gerektiriyordu fakat şu son dönemlere baktığımızda teknolojide hızlı bir gelişme yaşandı hayatımıza farklı kitle iletişim araçları girmeye başladı . Radyo , televizyon , internet gibi yeni haberleşme araçları sayesinde kendi ülkemizde ve dünyada yaşanan olaylardan haberdar olmaya başladık . Çünkü kitle iletişim araçları birçok yeni bilgilerin insanlara en kısa yoldan ulaşmasını sağlayıverdi .

Mesela görmediğimiz  şehirleri, ülkeleri internete bir girdiğimizde görüyoruz . Her ne kadar gitmek kadar eğlenceli olmsa da en azından teknoloji sayesinde o ülkeler ile ilgili bilgi sahibi olmaya başladık .


Ülkemizde olan haberleri her gün televizyondan izlemeye başladık ve aslında televizyon da bir nevi bizi egemenliği altına aldı . Her ne kadar teknolojik gelişmeler  kitle iletişim araçlarının yaygın olmasını sağlayarak bize büyük kolaylıklar sağlamış olsa da fazla kullanımı zarar vermeye başladı . Örneğin ; çok televizyon seyreden bir millet haline dönüştük , misafirliğe gidip gelmeler azaldı , sosyallikten uzak olup asosyal olmaya başladık ,  çok fazla bilgisayar kullanarak sosyal medyaya düşkün olduk , kitap okumayı bıraktık ve hazıra alışmaya başladık . Daha birçok olumsuzluğu da getirdi aslında yeni teknolojik gelişmelerin yaşanması . Olumlu yanları vardır elbette . Örneğin ; eğitimle ilgili yeni değişmeleri ve gelişmeleri takip etmeye başladık , akıllı tahta sistemi geldi , saatlerce yazı yazmak yerine bilgisayar ile işlerimiz daha kolay çözülmeye başladı ve daha bir sürü şey . Teknolojiyi yerinde kullanmasını bilir ve abartmazsak teknoloji bize zarar değil fayda verir . Bunun için lütfen bilinçli tüketici olmaya gayret gösterelim .

3 yorum:
Write yorum
  1. ben hiç bir şey anlamadım

    YanıtlaSil
  2. güzel yazmışsınız fakat genel olarak ne demek istediniz onu pek anlamış değilim

    YanıtlaSil

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.