Günlük Yaşantınızda Gazete , Radyo ve Televizyondan Nasıl Yararlanıyorsunuz ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Günlük Yaşantınızda Gazete , Radyo ve Televizyondan Nasıl Yararlanıyorsunuz ?

    0

Günlük Yaşantınızda Gazete , Radyo ve Televizyondan Nasıl Yararlanıyorsunuz ?

Kitle iletişim araçlarından olan radyo , televizyon ve gazetelerden insanlar çeşitli şekilde faydalanmaya başlamış ve böylece  daha çok bilgi edinmeye başlamış ve  dünyada olan olaylardan daha çabuk haberdar olmaya başlamıştır . Günlük yaşantımda gazeteden şu şekilde faydalanıyorum : Sevdiğim , köşe yazılarını okumaktan zevk aldığım köşe yazarlarım vardır ve bunların yazılarını okumayı asla ihmal etmiyorum .

Gazetete çıkan haberleri inceliyorum , kim ne demiş , olayları nasıl şekilde yorumlamış bakıyorum . Bu şekilde ben de eleştirel düşünme kabiliyetine sahip oluyorum ve akıl yürütmeye başlıyorum . Radyo dinleyerek yeni bilgiler öğreniyorum .


Radyodan çalan müzikler ile gün içindeki yorgunluğumu atıyorum ve böylece anlamlı bir dinleti ziyafeti veriyorum kendime . Dini konular hakkında , eğitici konular hakkında kendime göre radyo kanalları buluyorum ve onları dinlemeye daha çok gayret ediyorum . Radyo diksiyonu güzel olan , dilimizi en etkili ve güzel şekilde konuşan radyo sunucularını daha çok tercih ediyorum ve bu kanalda kalmayı daha çok seviyorum . Örneğin x kanalı , y kanalı gibi . Televizyondan ise günlük olarak haberleri takip ediyorum ve ülkemiz ve dünyada olan gelişmeleri takip ediyor ve olaylara bu şekilde kayıtsız kalmamış oluyorum  . Duyduğum ilginç haberleri okulda arkadaşlarım ile, öğretmenim ile paylaşıyorum ve böylece onların da haberleri izelyip izlemediğini de öğrenmiş oluyorum . Toplum  ahlakına uygun olan birkaç dizi izliyorum ve yine beni eğlendiren , güldüren programları da izlemekten geri kalmıyorum .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.