Farklılıkların Olmadığı Bir Dünya Sizce Nasıl Olurdu ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Farklılıkların Olmadığı Bir Dünya Sizce Nasıl Olurdu ?

    0

Farklılıkların Olmadığı Bir Dünya Sizce Nasıl Olurdu ?

İnsanoğlu doğumdan itibaren dünyayı tanımaya başlar , gelişir , büyür ve yetişkin bir kimse haline gelir . Her insanın karakteri , huyu , mizacı farklıdır . Her insan aynı özelliklere sahip olmayabilir fakat ortak özelliklere sahiptir . Hiçbir insan tıpa tıp birbirinin aynısı değildir ve her konuda her zaman aynı düşünmezler farklı düşünürler . Eğer her insan aynı olsaydı , aynı düşüncelere sahip olsaydı hayatın bir anlamı olmazdı , hayatın neşesi ve güzel enerjisi olmazdı . İnsanların dil , din , ırk ve renk olarak farklı olmaları bir zenginliktir . Bu farklılıklarımız tüm insanların bir birleri ile ilişki kurması , bir birini tanımak ve anlamak istemelerine vesile olur . 

Biz insanlar farklılıklarımız ile bir bütünüz aslında . İnsanların farklı giyinmesi , farklı düşünmesi , farklı hal ve hareketlerde bulunması insan olarak özgün olduğumuzun göstergesidir .

Farklılıklar olmasaydı insanlar hep yerinde sayardı ve kalkınmak ve ilerlemek için insanlar bir uğraş içine girilmez ve teknoloji ve bilim alanında ileri düzeyde gelişmeler sağlanmazdı . Tek tip insan modeli olurdu , neyi yanlış yaptığımız neyi doğru yaptığımız , neyden ders çıkarmamız gerektiğini bilmez bir hale gelir ve dogmatik bilgilerle yetinmeye başlardık . Farklılıklar olmadığı zaman herhangi bir hedefimiz olmayacak ve bu hedefe ulaşmak için de herhangi bir gayret göstermeyecektik . İnsanlar hep aynı şeyleri yapmaktan sıkılmaya başlayacak ve hayattan zevk almamaya başlayacaktı . Güçlü duygulara sahip olmayacak , kişisel başarı azmimiz olmayacak , ne de olsa herkes aynı deyip yerimizde saymaya ve gerilemeye devam etmiş olacaktık .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.