Dünyamızdaki En Büyük Sorunlardan Olan Çevre Kirliliği Kimleri Nasıl Etkiler ? Hangi Sorunlara Neden Olur ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Dünyamızdaki En Büyük Sorunlardan Olan Çevre Kirliliği Kimleri Nasıl Etkiler ? Hangi Sorunlara Neden Olur ?

    0

Dünyamızdaki En Büyük Sorunlardan Olan Çevre Kirliliği Kimleri Nasıl Etkiler ? Hangi Sorunlara Neden Olur ?

Çevre kirliliği dünyanın en büyük sorunlarından biridir . Çevre kirliliğine neden olan birçok etken vardır ve çevre kirliliğinin ortaya çıkardığı birçok sorun da beraberinde gelmektedir . Çevre kirliliğine neden olan en baştaki etken insanlardır diyebiliriz . Biz insanları doğamızı , çevremizi kirletmeye devam ettikçe çevre kirliliği de günden güne yayılmaya devam edecektir . Kirleten de biz , bu durumdan etkilenen de en çok biz insanlar olacağız elbette ki .

Çevre kirliliği sonucunda yaşadığımız çevre ve dünyamız yaşanmaz hale gelecek ve bunun sonucunda birçok salgın hastalıklar başlayacak ve binlerce insan bu hastalıklardan hayatını kaybetmeye başlayacaktır . Çevre kirliliğinden yeşil alanlarımız , doğamız da kötü etkilenecek ve bir zamanlar yaşanılan o yemyeşil güzel alanlarımız yok olmaya mahkum kalacaktır . Çevre kirliliği sonucunda doğadaki tüm canlılar da bundan olumsuz etkilenecek , hayvan türlerinin bu çevre kirliliğinden büyük zararlar görecek ve canlılar yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalacaktır . Her yer bataklık olacak ve pislik içinde kalmaya başlayacak . Denizler , göller , akarsular , nehirler kirlenecek ve içme suyu ve kullanma suyu bulamaz hale geleceğiz . Doğanın ekolojik dengesi bozulacak ve doğa yaşanmaz bir yer haline gelecektir . Doğada yaşayan tüm canlıların sağlığı çevre kirliliğinden olumsuz bir şekilde etkilenecektir .


Dünyamızın daha yaşanılır ve daha temiz bir dünya olması için doğadaki hiç bir canlının zarar görmemesi için çevremizi kirletmemeli ve  çevremize sahip çıkmalıyız . Unutmayın sağlıklı yaşam sağlıklı çevre sayesinde olur . Hava kirliliği , su kirliliği , toprak kirliliği olmaması için doğa dostu olun ve çevre temizliğine en yakından başlayın .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.