Basın -Yayın Organlarının Özgür Yayın Yapabilmesinin Ülke İçin Önemi Nedir ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Basın -Yayın Organlarının Özgür Yayın Yapabilmesinin Ülke İçin Önemi Nedir ?

    0

Basın -Yayın Organlarının  Özgür Yayın Yapabilmesinin Ülke İçin Önemi Nedir ?

Basın yayın organlarının özgür yayın yapması bir ülke için son derece önemli bir durumdur . Eğer basına özgürlük verilmez ise , basının yanlı davranması istenirse o ülke gelişmez ve ilerlemez . Düşünce özgürlüğü kişinin en önemli özgürlüğü olmalıdır . Basın yayın yaptığı haberleri , yazdığı yazıları elbette ki  düşünce özgürlüğü sayesinde yapar . Eğer basının elinden bu doğal olan hak alınırsa ülkeler gelişmez ve günden güne daha da geriye gider .

 Basın yayın özgür olmalıdır , hiçbir siyasi parti , hiç bir üst kuruluşlar basın yayının özgürlüğüne el koymamalıdır .


Basının kendisini daha iyi ifade etmesi için , yayınlarını tarafsızca yapabilmesi için mutlaka özgür olması gerekir .  Adaleti sağlamak için , yolsuzlukları engellemek için ,  mazlum olanların haklarının korunması için , eşitlik için , insan hakları için , çocuk hakları için , kadın hakları için ve daha birçok haklar için basının özgür olması gerekir . Doğruları söylemeyen bir basın toplumu yanıltmış olur ve toplum gözünde hiçbir güvenilirliği kalmaz . Bundan dolayı basın yayına çok önem vermeli onların  tarafsız yayın yapabilmeleri için , düşünce özgürlüğüne gem vurmamak için , adaletli olmaları için lütfen onları destekleyelim ve basına özgürlü savunalım .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.