15 Temmuz İle İlgili Giriş Gelişme Ve Sonuç Bölümünden Oluşan Bir Kompozisyon Yazınız ?

15 Temmuz İle İlgili Giriş Gelişme Ve Sonuç Bölümünden Oluşan Bir Kompozisyon Yazınız ?

15 Temmuz günü akşam saat dokuz buçuk gibi başlayan darbe girişimi ile hareketlilik başlamıştı . Televizyonlarını daha yeni açan insanlar ne olduğunu anlamaya çalırken haberlerde yolların bir grrup asker tarafından kapatıldığını ve halka emirler yağdırarak sokağa çıkmamaları gerektiği söyleniyordu . O  akşam milletimiz için olağanüstü bir gündü . Çünkü darbe yapmaya kalkışan bir grup tarafından hükümet ele geçirilecek Cumhurbaşkanı öldürülecek , Başbakan kaçırılacak  ve seçilmiş olan hükümet devrilecekti . Fakat Cumhurbaşkanı Rece Tayyip Erdoğağan'ın emri ile halk sokağa döküldü ve  darbe girişimi halkın desteği ile ortadan kaldırılmıştır .

Milletimiz bu birlik ve beraberlik  gününde çok zor anlar da yaşamıştır . Milli Meclisimiz bombalanmış , Cumhurbaşkanına suikast düzenlenmeye çalışılmış , masum insanların üzerine bombalar yağdırılmış ve daha birçok kötü olay yaşanmıştır. Bu gecede kahraman Türk kadınları, çocukları, genci, yaşlısı el ele vererek tankların üstüne çıkmış , kimisi tankların altına yatmış ve bu kanlı geceye bir dur denmek istenmiştir .  

Bu gecede  şehit olan vatan evlatları , gazi olan vatan evlatları olmuştur . Darbeyi engellemeye çalışan  kahraman askerimiz Ömer Halisdemir sayesinde darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlanmış ve bu askerimiz bu darbe girişimini canını vatanı için vererek şehitlik mertebesine ulaşmıştır .  O gece çok uzun geçmiş ve hafızamızdan silinmeyecek olağanüstü olaylar yaşanmış ve buna hepimiz de şahit olmuşuzdur . Sabaha kadar olayları takip ederek ancak günün ilk ışıklarında başbakanın darbe girişimi büyük oranda engellendi demesi ile uykuya daldım . Fakat yine de uyuyamıyordum . Çünkü bu darbe girişiminin ağır bedelleri de olmuş , birçok vatan evladı canını vatanı için vermişti . Halkın millet sevgi ile vatan sevgisi ile ülkemiz , vatanımız  bu kanlı darbe girişiminde bulunan   kişilere teslim olmamıştır evelallah . Allah birliğimizi , beraberliğimizi bozmasın . Ülkemize zeval vermesin inşallah . Bir daha böyle darbe girişimi yaşanmaması için tıpkı 15 Temmuzda olduğu gibi millet olarak el ele verelim . Sağ, sol demeden ayrım yapmadan hep birlikte vatanımıza sahip çıkalım ve onu kanımızın son damlasına kadar koruyalım .

İşte o vakit vatanımızı kimse ele geçiremez ve başka ülkelerin kuklası olamaz . Bizim için, vatanı için, demokrasiye, Cumhuriyet'e sahip çıkmak için vatan uğrunda şehit olan askerlerimize, analarımıza, bacılarımıza, kardeşlerimize  Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dilerim .


2 yorum:

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)