UNICEF Nedir , Amaçları Nelerdir? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

UNICEF Nedir , Amaçları Nelerdir?

    0

UNICEF  Nedir , Amaçları Nelerdir?

 Çocukların haklarını korumak amacı ile kurulmuş olan kurumun adı Unicef'tir .  İnsan hakları insanların doğuştan sahip olduğu en doğal haklardan birisidir . Bu haklar dünyadaki tüm insanlar için geçerli olan haklardır . Bu haklardan birisi de çocuklarımızın haklarıdır . Çünkü çocuklar korumasızdır ve kendini savunamayacak kadar küçüktürler ve istismara açıktırlar . İşte Unicef de çocukları korumak amacı ile , çocuk haklarının ne kadar önemli olduğunun bilinmesi amacı ile kurulmuş olan bir kurumdur . Unicef'in ingilizcesi ise şu şekildedir : United Nations Children's Fund ( Unicef ).

Unicef'in amaçları şunlardır :
- Dünyadaki tüm çocuklarımızın hakkını korumak için elimizden gelen her türlü desteği çocuklarımıza vermek .

- Çocukların temel ihtiyaçlarını karşılamak ve çocuklarımıza her konuda yardımcı olmak ve bunu gönülden istemek .
- Çocuk haklarını dünyaya tanıtmak ve çocuk hakları konusunda dünyadaki tüm ülkeleri bu haklar konusunda bilinçlendirmek .
- Çocukların neleri yapabileceğini , neleri başarabileceğini görmek için onlara fırsat vermek ve onların potansiyellerini ortaya çıkarmak ve bu potansiyelleri ortaya çıkararak çocuklarımızın başarılı olması için onlara her türlü imkanı sağlamaya çalışmak .
- Dünyadaki çocukların haklarını korurken önceliği ise daha fakir ülkede yaşayan , fiziki ve sosyal ihtiyaçlardan mahrum kalan çocuklara öncelik tanımak ve onları da hayata kazandırmak .


Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.