Anne ve Babanızın Daha İyi Eğitim Almanız İçin Neler Yaptıklarını Defterinize Listeleyiniz ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Anne ve Babanızın Daha İyi Eğitim Almanız İçin Neler Yaptıklarını Defterinize Listeleyiniz ?

    0

Anne ve Babanızın Daha İyi Eğitim Almanız İçin Neler Yaptıklarını Defterinize Listeleyiniz ?

Anne , babalar çocukları için her türlü fedakarlı yapan ve hiçbir zorluktan kaçmayan canlarımızdır . Onlar her zaman çocukları için çalışır ve onların gelecekte iyi bir meslek sahibi ve iyi bir insan olmasını isterler . Anne ve babalar çocuklarının daha iyi bir eğitim almaları için şunları yapar :
- Çocuklarının ihtiyacı olan  kitap, dergi, defter , kalem, silgi gibi ders için gerekli olan temel malzemeleri alırlar .
- Ellerinden geldiğince daha kaliteli bir hayat geçirmemiz ve daha başarılı bir insan olmamız için bizi çalışmaya teşvik ederler .

- Ailemizin maddi durumu yeteri kadar iyi olmasa bile onlar bizi zor duruma sokmaz ve bize gir çalış gel, eve para getir demezler . Tam aksine sen çalışmana ve ilerlemene devam et biz elimizden gelen her türlü desteği veririz diyerek bizi çalışmak için motive ederler .

-  Daha iyi okullarda ve daha kaliteli bir eğitim almamız için okul konusunda araştırma yaparlar ve bizi başarılı okullara kaydederler .
- Öğretmenlerimize karşı saygılı olmamız gerektiğini söyler ve bilmediğimiz her konuda öğretmenlerimizden destek almamız gerektiğini bize söylerler .
- Çalışmaktan, başarmaktan vazgeçmememiz için her türlü desteği verirler .
- Kendimize güven duymamız için bize cesaret verir ve bizim güvenimizi zedelemezler .

- Bize bağırarak değil, tatlı dil ile bir şeyler anlatmaya çalışırlar ve eğitimin , okulun , öğretmenin ne kadar önemli bir şey olduğunu anlatırlar vb.

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.