Ülkemizde Turizm Faaliyetlerini Olumsuz Etkileyen Unsurlar Nelerdir ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Ülkemizde Turizm Faaliyetlerini Olumsuz Etkileyen Unsurlar Nelerdir ?

    0

Ülkemizde Turizm Faaliyetlerini Olumsuz Etkileyen Unsurlar Nelerdir ?

Dört mevsimin  yaşandığı ülkemiz  turizm olarak dikkat çekici bir ülke olsa da turizm faaliyetlerini olumsuz etkileyen sebepler de vardır . Bu sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz :
* Ülkemizin gelişmesini istemeyen içte ve dışta bizi bölmek isteyen terör örgütleri ve onlara yardım eden devletler yüzünden ülkemize  gelen turistler yaşanan bu olumsuz olaylardan korkup ülkemizi güvenli bulamaz ve bu da ülke turizmini olumsuz etkiler .

* Ülkemiz hakkında yeterli tanıtımların yapılmaması , ülkemizin ne kadar güzel olduğunu , yaşanılır bir ülke olduğunu yeteri kadar tanıtamamamız ,
* Tarihi ve turistik alanlarımızın korunamaması ,
* Ülkemize gelen turistlere ön yargı ile yaklaşılması ,
* Doğal ortamların bozulması ve korunmaması ,

* Konaklama Ücretlerinin  fazla olması ,
* Ülkemize gelen turistlere çok ucuz olan bir malın çok pahalıya satılması ve gerçek fiyatından daha fazla talep edilmesi sonucunda turistlerin bunu itici bulması ve ülkemize gelmek istememesi ,  bundan dolayı da insanımıza ve ülkemize olumsuz yaklaşması ,
* İklim koşullarının kış turizmine olumsuz etkilerinin olması ,

* Her bölgemizin iklim ve yeryüzü şekillerinin turizm için uygun olmaması gibi nedenler ülkemizde turizm faaliyetlerini olumsuz etkileyen belli başlı nedenlerdir .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.