Ülkemizde Düzenlenen Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları Ülkemize Ve Diğer Ülkelere Neler Kazandırır ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Ülkemizde Düzenlenen Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları Ülkemize Ve Diğer Ülkelere Neler Kazandırır ?

    0

Ülkemizde Düzenlenen  Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları  Ülkemize Ve Diğer Ülkelere Neler Kazandırır ?

 Her yıl bir ülkede Avrupa Gençlik ve Olimpik oyunları yapılarak spor alanında gelişmeler daha da hızlandırılmaktadır ve böylece insanlar arasındaki iletişim de daha iyi sağlanmaktadır . Ülkemizde yapılmış olan bu Olimpik oyunlarının  ülkemize ekonomik getirisi olur ve ülke ekonomisi canlanır . Başka ülkelerden ülkemize gelen kimseler ülkemizi tanır , buralardan alışverişler yapar , kültürel ögelerimizi tanır , tarihi ve doğal güzelliklerimiz hakkında bilgi sahibi olur .

Bu kimseler kendi ülkelerine gittiği zaman ülkemizin güzelliklerinde bahseder ve bu da daha çok turistin ülkemize gelmesine neden olur ve ülke ekonomisi daha da zenginleşir ve canlanır .


Olimpik oyunların faydası sadece oyunun yapıldığı ülkeye değil başka ülkelere de yararlı olur . İnsanlar arasında kültür alışverişi olur ve farklı kültürler birbirini tanır ve hoşgörülü ve zengin bir ortam oluşur . Ülkelerin siyasi , sosyal , ekonomik anlamda da aralarında ilişkiler olur ve spor bütün güzellikleri birleştiren bir alandır . 

Bundan dolayı ülkemize bu sporları izlemek için gelenlere karşı çok misafirperver olmalı onlarla iyi iletişim kurmalı ve güzel konuşmalıyız . Ülkemizin başka ülkelerce daha iyi tanınması için ve ülke ekonomisinin daha da gelişmesi için Olimpik oyunların ülkemizde yaygınlaşması için çok çalışıp örnek bir ülke haline gelmeliyiz .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.