Türk Kalp Vakfı Neden Kurulmuştur? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Türk Kalp Vakfı Neden Kurulmuştur?

    0

Türk Kalp Vakfı Neden Kurulmuştur?

İnsan vücudundaki tüm organlar çok değerlidir . Bunlara bir zarar gelmesi halinde insanda çeşitli hastalıklar orta çıkar ve hatta bireyin ölümüne neden olabilir . Bu  organlarımızdan biri de kalbimizdir . İnsan kalbinin korunması  amacı ile  yeni çalışmalar yapılarak insanları eğitmek ve bilinçlendirmek amacı ile Türk Kalp  Vakfı kurulmuştur  .  Bu vakfın merkezi İstanbul'dur .

Türk Kalp Vakfı çalışmalarına 957'de başlamıştır .Türk Kalp Vakfı kurularak kalbin ne kadar önemli bir organ olduğuna dikkat çekmek amaç edilmiştir . Türk Kalp Vakfı , kalp  ile ilgili yeni bilimsel gelişmeleri takip eder , toplumu bu konuda bilinçlendirmeye çalışır.   Kalp hastalığının tedavi edilmesi amacı ile dünyada gelişen  yeni tedavi sistemlerini ülkemizde de uygulanması  amaç edinir .   


Kalp hastası olan kardeşlerimizin daha iyi koşullarda tedavi görmeleri ve moral bulmaları için yapılan çalışmalar takip edilmeye devam edilmekte ve bu hastaların tedavi edildikten sonra normal yaşamına dönmesi sağlanmaktadır . Sağlık alanında çalışmalar gerçekleştiren Türk Kalp Vakfı bu yaptığı  çalışmalarını  sağlık ile ilgili kurum ve kuruluşlara göndererek o kurumları da bilgilendirir . Türk Kalp Vakfı yaptığı çalışmalar ile  kalp alanında Türkiye'de  tıbbi  gelişmelerin daha da hızlanmasını  ve amaca ulaşmasını sağlar . Türk Kalp Vakfı  her yıl yaptığı hizmetlere katkı sağlanması için '' İyi Kalpli ol'' gibi sloganlar ile ödüller vermektedir . Bu vakıf toplanan  yardımlar ile kendi imkanları ile sağlık çalışmaları yapar ve topluma faydalı olmaya devam eder .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.