Toprak İnsanlar İçin Neden Önemlidir ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Toprak İnsanlar İçin Neden Önemlidir ?

    0

Toprak İnsanlar İçin Neden Önemlidir ?

İnsanlar için toprak her zaman hayati bir öneme sahip olmuştur . Toprak olmasa insanlar hiçbir gereksinimini karşılayamazdı . Çünkü toprak sayesinde canlıların besin ihtiyaçları giderilir . Toprak hayatın anlamı , canlıların her şeyidir . Toprağa ekilen tarım ürünleri , sanayide kullanılan  ürünler birçok işe yarar .  Toprak sadece bu işlevlere sahip değildir .

İlk uygarlıklar  da toprağı işleyip ona çeşitli ürünler ekip karşılığını almışlardır .  Üretimin devamlılığı için toprağın var olması şarttır .


Toprak olmasa insanoğlu aç kalır ve hiçbir şey bulamazdı . Bunun yanında devletler toprak için büyük savaşlar yaşamışlardır . Toprak aynı zamanda üzerinde yaşanılan vatan , yurt demektir . Toprağa ne ekersek onu bize fazlasıyla vermiştir her zaman . Boşuna dememiş Aşık Veysel Şatıroğlu Benim sadık yarim kara topraktır diye . Çünkü insanoğlu her şeyini topraktan almıştır . Tarımın gelişmesi , sulamanın yapılması , çeşitli ürünlerin olması için toprağın olması gerekir . Bundan dolayı üzerinde yaşadığımız , aynı zamanda vatanımız olan bu toprakların kıymeti bilinmeli ve iyi korunmalıdır . Toprağımıza kimyasal ilaçlar fazla karıştırılmamalıdır . Kısacası toprak tüm canlıların ortak yaşam kaynağı ve hazinesidir .  Bundan dolayı toprak her şeydir .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.