Toprak Devleti Yönetenler İçin Neden Önemlidir ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Toprak Devleti Yönetenler İçin Neden Önemlidir ?

    0

Toprak , Devleti Yönetenler İçin Neden Önemlidir ?

İnsanoğlu  her zaman toprağa ihtiyaç duymuştur . Çünkü toprak sayesinde tüm ihtiyaçlar sağlanmaktadır . Devleti yönetenler için  toprağı önemli olmasının sebebi şudur . Başa gelen  hükümet halkın gücü ile gelmiştir . Halkın ondan istediği ise üzerinde yaşadığı topraklara sahip çıkabilmesi , yani başka ülkelere karşı toprağımızı , bağımsızlığımızı korumak zorundadırlar .

Çünkü topraklarımız devletin başında  olan kişilere emanettir . Bundan başka toprakların bakımın iyi yapılması , ekonomiye katkı sağlaması da yine yönetenler tarafından belirlendiği için çok önemlidir .


Bundan dolayı toprak devleti yönetenler için çok önemli bir yere sahiptir . Eğer devlet yöneticileri sahip olduğumuz toprağı koruyamazlarsa halk tarafından tepki ile karşılanır ve bir daha başa getirilmezler . Bunun yerine toprağına sahip çıkan , toprağının ne kadar önemli olduğunu bilen liderleri başa getirirler ve onlara oy verirler . Bundan dolayı devlet yöneticileri toprağın kıymetini bilmelidir . Çünkü üzerinde yaşam sürdüğümüz , bizim için hayati derecede önem taşıyan bu vatan topraklarının değeri bilinmeli ve  toprağa , yani vatana sonsuza kadar sahip çıkılmalıdır . Çünkü bir vatanı vatan yapan , bir milleti millet yapan en temel unsur  topraktır . Zaten bu yüzen savaşlar yaşanır . Çünkü hiçbir millet sahip olduğu toprağı başkalarına kaptırmak istemez . Yöneticiler için de tüm bu sebeplerden ötürü toprak , vatan toprakları çok önemlidir ve paha biçilemezdir .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.