Sizce Farklı Milletlerin Sporcuları Arasındaki Sosyal Etkileşimden Başka Hangi Kazançlar Ortaya Çıkar? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Sizce Farklı Milletlerin Sporcuları Arasındaki Sosyal Etkileşimden Başka Hangi Kazançlar Ortaya Çıkar?

    0

Sizce Farklı Milletlerin  Sporcuları Arasındaki  Sosyal Etkileşimden  Başka Hangi Kazançlar  Ortaya Çıkar?

Spor   ülkenin kendi halkının birbiri ile kaynaşmasının yanı sıra dünya ülkelerinin halklarının da birbiri ile kaynaşmasını sağlar . Yani spor kültürel zenginliği de ortaya çıkarır . Uluslararası yapılan spor yarışmalarında , spor dallarında her ülkenin sporcuları , taraftarları birbirleri ile tanışır . Bu tanışmadan çok güzel kültürel farklılıklar ve kültürel zenginlikler ortaya çıkar.

Farklı kültürlerin birbirini tanıması ve birbirine hoşgörü ile bakması sağlanır . Hiçbir ücret alınmadan  sporcular ülkelerinin tanıtılmasını ve  ülkelerine turistlerin gelmesini sağlar . Sporcuların gittiği yerlerde kalmaları , oradaki otellerde konaklamaları , ailelerine ya da yakınlarına o ülkeye özgü olan hediyelik eşyalar almaları ve daha birçok şey satın almaları o ülkenin ekonomisine fayda sağlar .


Yani her farklı ülkenin sporcularının hepsi de kendi ülkelerine yukarıda sağladığım faydaları getirir .   Sporcuların örnek davranışları başka ülkelerdeki sporcular tarafından model alınır ve sporcular arasında sevgi ve muhabbet ortamı oluşur .Ülkelerin siyasi liderleri arasında bile kaynaşma olur .  Kültür paylaşımı sağlanır ve her millet kültürünü , manevi değerlerini başka milletlere tanıtma imkanı bulur . Spor  o kadar çok boyutlu bir şeydir ki  daha aklımıza gelemeyecek birçok faydası bulunur. Sevgi ve saygı ortamı oluşur . Ülkeler arası barış sağlanır ve savaşa dur denilir . Irkçılığa hayır kampanyaları olur ve insanlar arasına nefret doğumu değil sevgi tohumu ekilir . Yani hem ülke ekonomisi canlanır hem de kültürler canlanır ve yaşatılır ve daha birçok şey…

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.