Otomobillerin Kullanması İle Toplum Hayatında Neler Değişmiştir ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Otomobillerin Kullanması İle Toplum Hayatında Neler Değişmiştir ?

    0

Otomobillerin Kullanması İle Toplum Hayatında Neler Değişmiştir ?

Geçmişte ulaşım  günlerce yürüyerek , at arabaları  ile gerçekleşiyordu . İnsanlar gidecekleri yerlere mesafeler çok olunca hayvanları evcilleştirmişler ve hayvanları ulaşımda kullanmışlardır . Eşek , at gibi hayvanlara yükler yüklenir ve gidilmek istenen yerlere gidilirdi . 

Sanayi inkılabı ile teknolojide gelişmeler hızlanmış ve birçok ulaşım araçları ortaya çıkmıştır. Bunlar otomobiller , kamyonlar , uçaklar , tenler , metrolar ..vb gibi . Otomobillerin hayatımıza girmesi ile hayatımızda şunlar yaşanmıştır :

 Gideceğimiz yere daha çabuk gitmeye başladık  ve böylece zamandan ve emekten tasarruf sağlanmış oldu . Arabalar ile artı her yere gitmek mümkündür . İşlerimiz daha kolay çözülmeye başlamıştır . Götüreceğimiz yükler de araba sayesinde yerine ulaşmaya başlamıştır . Kısacası ulaşımda kolaylık sağlamıştır ve ulaşım ile ilgili sorunlarımızı ortadan kaldırmıştır . Günümüzde hemen hemen herkesin otomobili vardır ve artık vazgeçilmez ihtiyaçlardan biri haline gelmiştir .


Fakat otomobillerden çıkan egzoz gazları havaya karıştığı için hava kirliliği de artmaya başlamıştır . Yani hem avantaj , hem de dezavantaj sağlamıştır diyebiliriz .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.