Japonya'nın Yüzölçümü Nijer'e Göre Çok Daha Az Olmasına Rağmen Nüfusu Nijer'den Çok Fazladır Neden? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Japonya'nın Yüzölçümü Nijer'e Göre Çok Daha Az Olmasına Rağmen Nüfusu Nijer'den Çok Fazladır Neden?

    1

Japonya'nın Yüzölçümü Nijer'e Göre Çok Daha Az Olmasına Rağmen  Nüfusu Nijer'den Çok Fazladır Neden?

Japonya yüzöçümü küçük , tarıma elverişli olmayan , tarım ürünlerini ithal eden , yeryüzü şekilleri engebeli olan bir ülke olmasına rağmen bilim ve teknolojide , sanayide çok iyi geliştiği için insanlar da buraları tercih etmektedirler . Japonya Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir bu yüzden burada nüfus fazladır . Ulaşım , teknoloji , sanayi , eğitim , ekonomi çok gelişmiş bir ülke olduğu için Japonya'da nüfus Nijer'den fazladır . 

Çünkü  burası dışarıdan gelen insanlar için harika ve çok gelişmiş bir ülke olmasından dolayı burada yaşamakta ve buranın nüfusu da bundan dolayı artmaktadır . Japonya Dünyada nüfusu en çok olan ülkelerden birisidir .

Japonya Hakkında Kısa Bilgi :


 Bir ada ülkesidir . Tek bir ada olmayıp birçok adadan oluşan bir ülkedir . Bu ülke Doğan Güneş'in ülkesi olarak adlandırılmıştır .  Dünya'da depremin  en çok görüldüğü ülkelerden biri olmasına rağmen gelişmiş teknoloji ile  hiç kimsenin burnu bile kanamamaktadır . Çünkü yaptıkları binalar depreme çok dayanıklı ve son derece gelişmiş teknoloji ile yapılan evlerdir . Burada yaşam standartları çok yüksektir . Tarım ürünlerini ithal eder , yaptıkları teknoloji ürünlerini ihraç eder . Nüfusun büyük çoğunluğunu Japonlar geri kalanını Koreliler , Çinliler ve diğerleri oluşturur . Dünya'da atom bombası atılan tek ülkedir .

1 yorum:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.