İnsanlık , Millet , Hoşgörü Kavramlarını Değerlendiriniz , Ulaştığınız Sonuçları Listeleyiniz . - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

İnsanlık , Millet , Hoşgörü Kavramlarını Değerlendiriniz , Ulaştığınız Sonuçları Listeleyiniz .

    0

İnsanlık , Millet , Hoşgörü Kavramlarını Değerlendiriniz , Ulaştığınız Sonuçları Listeleyiniz .

İnsanlığın ve hoşgörünün hakim olduğu milletlerde kan ve gözyaşı olmaz . Masum insanlar zarar görmez . Özellikle de her gün bomba sesi korku ile uyanan ya da aslında hiç uyuyamayan bebekler , çocuklar , kadınlar , yaşlılar olmaz . Dünyadaki tüm ülkeler kendi sınırları içinde kalmaya razı olsa , güçlü ülkeler güçsüz ülkeleri sömürmeseler , ülke içinde iç savaşlar ve iç isyanlar , terör olayları yaşanmasa hiçbir  kötülük barınamaz bu yaşadığımız güzel dünyamızda .

Farklılıkların hoş görülmesi , hiç kimseye hiçbir anlamda ayrıcalık yapılmasa , insanlık dışı işkenceler hiçbir günahı olmayan insanlara yapılmasa ne de yaşanılır bir dünya olur değil mi dünyamız . 

Ecdadımız olan Koca Osmanlı Devleti  600 yıl ayakta kalabildiyse bunu yöneticilerinin adaletli olmasına , insan olmasına ve hoşgörülü bir yönetime sahip olmasına borçludur . Bir doğal afet yaşandığında , güçlü olan ülkeler  zor durumda olan ülkelere insanlık adına yardım yaptıkları zaman ülkeler arasındaki kardeşlik duygusu gelişir , savaşlar son bulur , gözyaşları son bulur . Birbirimize hor gözle bakmak yerine birbirimize yardım etsek , yaralarımız sarsak , kültürlerimizi zenginleştirsek bu dünya daha güzel ve daha cennet gibi bir yer olurdu . İnsan gibi insanca yaşamasını bilsek , güçlü ve zalimin yanında değil güçsüz ve mazlumun yanında olmasını bilsek hayat daha güzel olmaz mı ? Elbette olur . Yeter ki milletler arasında sevgi ve yardımlaşma bağı gelişsin . İnsanlık öldü denilmesin , insanlık var ve her zaman da olacak denilsin .


Dünyaya insanlık ve hoşgörü hakim olsun . Bunların olduğu yerde sevgi olur , paylaşma olur , zenginlik olur , huzur olur . Kötülükler son bulur , iyilikler daim olur . Milletler de insanca yaşamak için birbirlerinin kötü günlerinde birbirlerine yardım etmeli , insanlığın ölmediğini tüm dünya görmeli ve yaşamalıdır .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.