Gelecekte Hangi Meslekler Olacak ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Gelecekte Hangi Meslekler Olacak ?

    0

Gelecekte Hangi Meslekler Olacak ?

Gelecekte popüler olması muhtemel  ilk on mesleği şu şekilde sıralayabiliriz :
- Veri Madenciliği : İnternet'te her gün yaptığımız aramalar, araştırdığımız ya da istediğimiz konulara ne türlü tepkiler verdiğimiz , beğenilerimiz ,  veri madenciliği mesleği bakımından çok önemli olacaktır . Bu mesleği yapabilmek için bilgisayar mühendisliğini okumak ya da bu mesleğin içinde açılan bölümlerde okumakla yapılacaktır .
- Front End Mühendisi : Web sitelerini gezerken dikkatimizi çeken  araçlar ve butonlar  kimilerimizin daha çok dikkatini çeker işte bu gibi şeylerle ilgili sorunların cevabı  Front End Mühendisleri tarafından size bilgiler verilecektir .

- İş Zekası Uzmanı: Verilerin analizini yapan , şirketlerin politikalarını belirleyen iş zekası uzmanlarıdır . Perakendecilik , finans , hızlı tüketim , bankacılık gibi müşteri yoğunluğunun olduğu  iş kollarında devreye girecek olan kişiler iş zekası uzmanları olacaktır .
- Gıda Kimyageri: Yediklerimizin daha iyi olması için bu kişiler tarafından araştırma yapılacak ve  yediklerimizde hormon olup olmadığı belirlenecek, yani daha sağlıklı gıda tüketilmesi sağlanacak ve doğal olup olmadığını araştırıp bizi bilgilendirecek olan uzmanlardır. Yediklerimizin daha da düzeltilmesi bu kişiler tarafından sağlanacak.

- Aktuer: Sadece bugünün değil geleceğin de finansal belirsizliklerini değerlendirecek olan uzmanlardır. Bankacılık ve sigortacılık gibi işlerde devreye girecek olanlar aktuerler olacaktır.
- Lojistik Elemanı: Müşteri memnuniyetinin sağlanması , şirketlerin üretim departmanlarında işlerin daha düzenli olmasını sağlayacak olan meslektir .
- Mobil Yazılımcılık:  Mobil yazılımcılığı çok ön plana çıkacaktır. Her ne kadar çok basit gibi görünse de emek isteyen bir meslektir. Mobil yazılımcılığı ile bilgisayara bağlı kalınmaksızın da işer çözülebilecektir. Sorunları çözecek olan mobil yazılımcılar  daha ön planda olacaktır.
- Sosyal Medya Uzmanlığı: Tüketicinin yönetilmesi, kampanyalar, marka danışmanlığı gibi konularda devreye girecek olan meslek gurupları Sosyal Medya Uzmanlığı olacaktır.
- Etik Hacker: Şirketlerin kendi verilerini korumak, sistemlerini daha güvenli hale getirmek için Etik Hackerler'e çok ihtiyaç olacak ve geleceğin önemli mesleklerinden biri olacaktır.
NOT: Gelecekte olan meslekler şunlar olacaktır:

 Danışmanlık, Diyetisyenlik, Gayirmenkul Hizmetleri Ve  Yönetimi, Kod Kırıcılar..vb daha da çoğaltabiliriz.

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.