Doğru Meslek Seçmek Ve Mesleğinde Çok İyi Olmak Neden Önemlidir ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Doğru Meslek Seçmek Ve Mesleğinde Çok İyi Olmak Neden Önemlidir ?

    0

Doğru Meslek Seçmek Ve Mesleğinde Çok İyi Olmak Neden Önemlidir ?

Her insan yaşamını idam ettirebilmek için ve yaşamda bir amacının olması için kendine uygun olan mesleği seçer ve bu şekilde hayata devam eder . Meslek seçimi her ne kadar küçük yaşlarda başlasa da  yaş biraz daha olgunlaşınca meslek seçimi hakkında daha net kararlar verilir . Kişi kendisine en uygun olan ,  seçtiği meslek dalında hem yetenekli olmalı , hem o mesleğe ilgi duymalı , yani mesleğini sevmelidir .

Mesleğinde çok iyi ve uzman olmak gerekir . Çünkü mesleğinde iyi olan insanlar topluma daha çok faydalı olan ve daha iyi işler yapan kişilerdi r. Hangi mesleği yapıyorsak o meslek dalında en iyisini olmaya çalışmalıdır .


Kişi bunu hem kendisi için hem de içinde yaşadığı toplum için yapmalıdır . Kendi istediğimiz mesleği seçmeli ve başkalarının bizim seçimlerimize karışmasına izin vermemeliyiz . Size zorla seçtirilen bir meslekten ileri hayatınızda mutlu olamayacaksınız , o mesleğin getiri çok yüksek olsa da sizin için hiçbir anlamı olmayacaktır . Çünkü sevmediğiniz , ilgi duymadığınız bir mesleği seçmek insanı hayattan soğutur . Bundan dolayı meslek seçiminde çok dikkat edilmeli ve kendinize en doğru mesleği seçmeli ve o meslek dalında en iyisi olmaya gayret göstermelisiniz .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.