Büyüdüğünüzde kendi işinizi kendiniz kurmak istiyorsunuz ve kendinizi girişimci biri olarak tanımlıyorsunuz. O halde hangi mesleği seçmelisiniz? Niçin? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Büyüdüğünüzde kendi işinizi kendiniz kurmak istiyorsunuz ve kendinizi girişimci biri olarak tanımlıyorsunuz. O halde hangi mesleği seçmelisiniz? Niçin?

    0

Büyüdüğünüzde  kendi işinizi kendiniz kurmak istiyorsunuz ve kendinizi girişimci biri olarak tanımlıyorsunuz. O halde hangi mesleği seçmelisiniz? Niçin?

İlerde şu işi yapmak isterdim . Öncelikle okulumu bitirir ve daha sonra kendime  işimi kurardım .  Ankara merkezde yaşadığım için oradan küçük bir dükkan kiralardım . Bu dükkanın üniversiteye yakın olmasını sağlardım . Daha sonra bu dükkanı çok güzel hale getirmek için onarım ve bakımının yapılmasını sağlardım .

Yani dışarıdan da içeriden de hoş ve güzel görünmesi için gerekli olan çalışmaları yaptıktan sonra şunları yapardım .

Çeşitli kurabiyeler , pastalar , kekler , çikolatalar , lokumlar , ev çörekleri , börekler , şekerlemeler…vb  yiyecek ürünler yapar ve bunları satar ve bundan da iyi bir gelir elde etmeye çalışırdım . Okuldaki üniversite öğrencileri dükkanım onlara yakın olduğu için benim mekanıma gelir ve karınlarını doyurur ve onların dükkanımdan memnun bir şekilde ayrılmaları için gerekli nezaketi de gösterirdim . Daha sonra işler büyümeye başladıkça işe yeni elemanlar alırdım . Gelirim daha da yükselmeye başlayınca dükkanı büyütür ve daha yeni  yiyecekler yapılmasını sağlardım . Daha sonra dükkanıma ek dükkanlar da açardım ve buradaki dükkanlarda da çeşitli  her yörenin yemeklerinden birer tane yapılmasını sağlar ve böylece gelen müşterilerimi mutlu etmiş olurdum .


Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.