15 Temmuz Kahramanlarına Mektup - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

15 Temmuz Kahramanlarına Mektup

    0

15 Temmuz Kahramanlarına Mektup

Vatanı ve milletinin bölünmemesi için , ölümü göze  alarak sokaklara düşen ve bu uğurda şehit olan kahraman kardeşlerimiz,

 Darbe girişiminin başladığı saatlerde ülkemize bir zeval gelmesin , ülkemiz başkaları tarafından yönetilmesin diye demokrasiye sahip çıkan siz değerli insanlar! Sizler demokrasinin savunucusu oldunuz . Kiminiz bu uğurda canını feda etti , kiminiz ise gazi olarak kaldı .  

Tek millet , tek bayrak diye dualarınızla çıktınız yola , kiminiz abdest alıp koyuldu yollara , kiminiz namazı kılıp ve ailesi ile vedalaşıp koyuldunuz yollara . Hepinizin de tek bir amacı vardı . Vatanı korumak ve  demokrasiye sonuna kadar sahip çıkmak . Sevgili kardeşlerimiz , sevgili şehitlerimiz Allah'ın izni ile başardınız ve ülkemizi terör örgütüne teslim etmediniz .  Eğer sizler  sokaklara çıkmasaydınız , eğer kahraman evlatlarımız tankların altına korkusuzca yatmasaydı belki de demokrasimiz hezimete uğrayacak ve ülkemizin varlığı ve dirliği zarar görecekti .  Ülkemiz güçlü bir ülke olduğu için içten ve dıştan yok etmek isteyen gizli güçler vardır . Bu gizli güçler bize dost gibi görünen fakat bu terör örgütlerine yardım ve yataklık yapan ülkelerdir . Sakın merak etmeyin kardeşlerim . Bizler ölümden korkmayan bir neslin evlatlarıyız . Evelallah bunların  kökünü kazıyacak  ve sizin mezarınızda rahat uyumanızı sağlayacağız . Sevgili şehitlerimiz emanetlerinize sahip çıkacağız ve onları asla yalnız  bırakmayacağız .


Yerinde rahat uyu Sevgili şehidim . Ülkemiz hep var olacak ve hep güçlü olacak sizin gibi insanlar var olduğu sürece . 

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.