Türk Silahlı Kuvvetlerinin Varlığı Sizde Hangi Duyguları Uyandırıyor ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Varlığı Sizde Hangi Duyguları Uyandırıyor ?

    0

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Varlığı Sizde  Hangi Duyguları Uyandırıyor ?

Türk Silahlı Kuvvetleri ülkemizi iç ve dış tehditlerden koruyan ve bizim güven için de bir yaşam sürmemizi sağlayan önemli bir  kuruluştur . Türk Silahlı Kuvvetleri'nin  varlığı  bende şu duyguları uyandırmaktadır . Vatanımın topraklarında özgüce yaşayabiliyor ve nefes alabiliyorum . Arkamda büyük bir kuvvetin olduğunu bilmek ve ona güvenmek beni daha da güçlü kılıyor ve daha mutlu ediyor .

Ülkemiz zor bir duruma düştüğünde vatanı için yardımı yapacak ve her türlü zorluğa karşı görev yapacak olan tek kurum Türk Silahlı Kuvvetleri'dir . Orada bulunan bütün rütbeli askerlerimiz , astından üstüne  orgeneraline kadar hepsi bizim için vatan yolunda nöbet tutmakta ve önce vatanım demektedirler . Bundan dolayı orada çalışan bütün askerlerimize ve diğer tüm çalışanlara minnet borçluyum .


Türk Silahlı Kuvvetleri olmasaydı , ülkemizi koruyacak bir gücün olmaması insanımızda  güven eksikliğine neden olur ve yataklarımızda geceleri rahat uyuyamazdık . Şu anda okulumuza gidiyor , alışverişimize gidiyor , istediğimiz eğlence yerlerine gidiyor ve istediğimiz gibi özgürce bir yaşam sürüyorsak bu elbette ki Türk Silahlı Kuvvetleri'nin var olmasından ve bizi korumasından dolayıdır . Allah Türk Silahlı Kuvvetlerini  hiçbir zaman başımızdan eksik etmesin ve ülkemizi  bölmeye çalışan terör örgütlerine  fırsat vermesin . Türk Silahlı Kuvvetleri var olduğu sürece bizler de var olacağımızdan dolayı çok mutlu ve gururluyum .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.