Suları Tutumlu Kullanmak İçin Neler Yapmalıyız ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Suları Tutumlu Kullanmak İçin Neler Yapmalıyız ?

    0

Suları Tutumlu Kullanmak İçin Neler Yapmalıyız ?

Su insanın hayatını devam ettirebilmesi için yani fiziki ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek için olmazsa olmazımızdır . Çünkü su  hayattır . Sularımızı tasarruflu kullanmalı ve bunu sadece lafta değil gündelik yaşamımızda da uygulamalıyız .  Suyu ihtiyacımız kadar kullandıktan sonra muslukları iyice kapatmalı ve bir damla bile boşa gitmesini engellemeliyiz .  

Örneğin; çocuğumuzu banyo yaptırdığımız atık suyu tuvalete dökmeliyiz , meyveleri yıkadığımız suları evdeki çiçeklerimizin dibine dökerek suların boşa gitmesini önleyebiliriz .  Dışarıda hotumla halı yıkarken belli bir miktarda kovaya su koyup , suyun boşa gitmemesini sağlayabiliriz . Banyo yaparken saatlerce banyoda durmamalı ihtiyacımız kadar su kullanmalı ve sularımızı israf etmemeliyiz . İleride su  sorunları ortaya çıkacak ve savaşların sudan ortaya çıkacağını söylemektedirler uzmanlar . Bundan dolayı her zaman sularımız tutumlu kullanmalı ve suyu tutumlu kullanma bilincini çocuklarımızın kafasına yerleştirmeliyiz .


Burada da en büyük görev aile ve öğretmenlere düşmektedir . Suyu tutumlu kullanma ile öğrencilere dersler verilmeli ve onların da bilinçli bir birey olarak doğal kaynaklarımızın değerini bilmeleri ve buna göre hareket etmeleri sağlanmalıdır .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.