Petrol Bilinçsizce Kullanılırsa Ne Olur ? Kısaca - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Petrol Bilinçsizce Kullanılırsa Ne Olur ? Kısaca

    0

Petrol Bilinçsizce Kullanılırsa Ne Olur ? Kısaca

Petrol yenilemeyen kaynaklardan biridir . Yani yer altıda belli bir rezervi vardır ve bu rezerv tükendiği zaman yeniden petrol üretmek mümkün değildir . Günümüzde petrol hayatımızın hemen hemen her alanında yer almaktadır . Araçların yakıtlarından , evlerde ya da iş yerlerindeki ısıtma sistemlerine  ; plastik eşyaların yapımından , yol yapımına kadar aklımıza gelebilecek birçok alanda petrol ve petrol türevi maddeler kullanılmaktadır .

Petrol Bilinçsizce Tüketilirse Ne Olur ?

Her üründe olduğu gibi petrolde de bilinçsiz tüketim önemli sorunların meydana gelmesine neden olur . Bunların başında petrolün yenilenemeyen bir kaynak olması ve tükendiği zaman yenisinin üretilememesi gelmektedir . Yani petrol tükendiğinde araçlar yakıt bulamayacak , ısınma sistemleri çalışmayacak , birçok ürün üretilemeyecektir .

Ayrıca ekonomik bir kural olarak azalan bir şeyin fiyatı artar . Petrolde bilinçsizce kullanıldığı zaman fiyatında artış meydana gelecektir .

Petrol İle İlgili Önemli Bilgiler

- Fuel oil ve benzin petrol kaynaklı en yaygın ürünlerdir .
- İlaç , plastik sanayi , kimya endüstri , gübre vb. aklınıza gelebilecek birçok alanda petrol kullanılmaktadır .
- Dünya petrol tüketiminin büyük kısmını gelişmiş ülkeler oluşturmaktadır .
- Petrol dünya güç dengeleri açısından önemli bir üründür . 

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.