Bir Tüketici Olarak Mal Alırken Nelere Dikkat Etmwliyiz ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Bir Tüketici Olarak Mal Alırken Nelere Dikkat Etmwliyiz ?

    0

Bir Tüketici Olarak Mal Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Her insanın ihtiyacını karşılayabilmesi için satın aldığı ürünler vardır . Bu ürünleri alırken dikkat etmemiz gereken durumlar vardır . Aldığımız ürüne dikkat etmediğimiz taktirde paramız  ve zamanımız boşa gitmiş olur . Tüketici olarak mal alırken şunları gözden kaçırmamalıyız :

* Aldığımız ürün ya da malın son kullanma tarihine bakmalı , son kullanma tarihi geçtiyse bu ürünü almamalı ve orada bulunan görevliye bu ürünün oradan kaldırılmasını söyleyerek başka insanların da bu ürünü almamasını sağlamalıyız .

* Aldığınız malın üretim tarihine bakılmalıdır .
* Aldığımız ürünün TSE veya  TSE markasını taşıyıp taşımadığına bakılmalı  bu markaları üzerinde taşımayan ürünler satın alınmamalıdır .
* Satın aldığımızın ürünlerin ne işe yarayacağı hakkında bilgi edinmeli ve amacımıza hizmet etmeliyiz .
* Tüketici olarak bilinçli bir tüketici olmalıyız .
* Almak istediğimiz ürünün ne olduğunu iyi bilmeliyiz ve buna göre  alım gerçekleştirmeliyiz .
* Aldığımız ürünlerin  hem ekonomik hem de kaliteli ve uzun ömürlü olmasına bakarak ve bu konuda bilgiler toplayarak satın almalıyız .

* Aldığımız ürünlerin özellikle yerli malı olmasına dikkat etmeli ve kendi gelirin kendi ülkemize gitmesini sağlamak için Türk malları almaya özen göstermeli ve yakınlarımız da bu konuda teşvik etmeliyiz .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.