Anadile Sahip Çıkmak İle İlgili Kompozisyon - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Anadile Sahip Çıkmak İle İlgili Kompozisyon

    0

Anadile Sahip Çıkmakla İlgili  Kompozisyon

Her milletin dili kendine özel ve özgüdür .  Bizim de güzel dilimiz olan Türk Dili Türk Milleti için çok önemli bir yere sahiptir . Dil bir milletin kültürünü yansıtan en önemli öğedir .   Kültür sayesinde dil gelecek kuşaklara da aktarılır ve dilin devamlılığı sağlanmış olur . Aynı zamanda dil sayesinde de kültür gelecek kuşaklara aktarılır . Yani kültür ve dil karşılıklı olarak birbirinin devamlılığını sağlar .

Mustafa Kemal Atatürk de Türk Diline çok önem vermiş dilimizin daha iyi öğrenilebilmesi ve anlaşılabilmesi için Türk Dil Kurumunu kurmuştur . Millet olarak ana dilimize sahip çıkmalı ve yabancı sözcükleri dilimize dolamaktan kaçınmalıyız . Açtığımız iş yerleri ya da başka kurumların adlarını Türkçe koymalı ve yabancı isimler koymaktan kaçınmalıyız . Anadilimize sahip çıkmazsak milli kültürümüzü kaybeder  ve başka milletlerin dilini konuşmaya mecbur bırakılırız . Bunun için dilimize çok önem vermeli ve Türk dilinin zenginliklerini ortaya çıkarmak için çalışmalar yapılmalıdır .

Benliğimizi kaybetmemek için ,  gelenek göreneklerimize sahip çıkmak için ve değerlerimizi unutmamak için Türk Dilini korumalı ve onu her daim var etmeliyiz .  Kültürümüzün kaybolmaması için ,  gelecek kuşaklara dilimizi iyi aktarmak için Türkçe konuşmaya özen göstermeli ve Türk Dilinden başka dilleri gündelik hayatımızda kullanmamalıyız . Türk demek dil demektir bunun için dilimize sahip çıkmalıyız .
Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.