Ömer Halisdemir Kimdir , Adı hangi Üniversite'ye Verilmiştir ? - Sosyal Bilgiler

En Beğenilen Yazılar

Ömer Halisdemir Kimdir , Adı hangi Üniversite'ye Verilmiştir ?

    0

Ömer Halisdemir Kimdir , Adı hangi Üniversite'ye Verilmiştir?

15 Temmuz  darbesini engelleyen  kahraman  askerimiz  Ömer  Halisdemir  1974  yılında Niğde'nin Bor ilçesinde dünyaya gelmiştir . Yedi çocuklu bir ailede büyüyen Ömer Halisdemir 15 Temmuz darbe gecesinin seyrini değiştirerek , ülkemizi kana bulamak isteyen Tuğgeneral  Semih Terzi'yi  alnından vurmuş  daha sonra  darbeci askerlerin kurşunu ile şehit olmuştur. 

Ömer Halisdemir Piyade  Astsubay Başçavuş olarak görevini devam ettirmekteydi .  Kahraman Türk evladı komutanından gelen emir üzerine ,  görevini sürdürürken  darbeciler ile yaşadığı çatışma sonucunda şehit düşmüş yiğit  bir Türk evladıdır .  Ömer   Halisdemir  Niğdeli olduğu için ismi  Niğde Üniversitesine verilmiş ve  Niğde  Üniversitesi'nin  adı Ömer Halis Demir Üniversitesi olarak değiştirilmiştir .

Eşinin adı Hatice  Halisdemir'dir . Evliliğinden iki tane çocuğu olan Ömer Halisdemir'in çocuklarının isimleri  Elif nur ve Doğan Ertuğrul'dur . Şehidimizin kabri her gün ziyaretçi akınına uğramaktadır. Kabri nur olsun , nurlar içinde yat sayın komutanımız .


Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorumlama biçimini "ANONİM" olarak seçerek , hiç uğraşmadan kolaylıkla yorum yazabilirsiniz . Sizin bu yazıya yorumunuz ne ? :-)

© 2014 Sosyal Bilgiler. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.